Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Cold Wind is the Promise of a Storm

Na całym świecie w jednym momencie ma miejsce około 1800 burz. W każdej sekundzie towarzyszy im około 100 wyładowań. Kompilacja "Cold Wind is the Promise of a Storm" to jedna, trwająca ponad dwie godziny burza, w której usłyszeć możemy dwadzieścia dosadnych wyładowań.

Brnąc dalej w meteorologiczną terminologię, nie jest to burza w szklance wody. Kompilacja kryje w sobie zarówno poznawczy jak i promocyjny charakter. Jej twórcy, czyli grupa Post-rock.pl nie przyjęli sztywnych ram przy tworzeniu set listy. Dzięki temu Konsument muzyki otrzymuje szeroki obraz muzyki mającej wspólny post rockowy mianownik.

Słuchanie tych nagrań to prawdziwa przygoda - nawet jeśli miało się przyjemność z częścią zespołów, utworów. Wiele fragmentów zachwyca i przykuwa uwagę: swoją melodyjnością, mocą, wewnętrznym rytmem czy intrygująco dobranym tempem. Mamy tu ambientowe plamy, flirty z czarnym metalem, szmery i elektronikę. Mimo tak szerokie wachlarza środków, kompilacja rzadko traci na spójności. Czasem jedynie trafia się gra, której przesłania nie potrafię odgadnąć, ale taki właśnie jest urok tego typu wydawnictw.

Pozostaje czekać na kolejne burze, na 20 pełnometrażowych burz...

A.D.2014, Post-rock.pl


Autor: BH                                                                 27 października 2014

Alfabetyczny spis wszystkich recenzji

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =