Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Dźwiękowiska - Spotkanie I

Dźwiękowiska to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Prowadzą je zaproszeni artyści i teoretycy. Kuratorem projektu jest muzyk, performer i artysta dźwiękowy Krzysztof Topolski "Arszyn". Celem projektu jest wspieranie kreatywności muzycznej młodzieży poprzez eksperymentowanie z różnymi formami aktywności twórczej powiązanej ze zmysłem słuchu, a także zwrócenie uwagi na krajobraz akustyczny. Uczestnicy warsztatów będą tworzyć własne kompozycje wykorzystujące szum, hałas i nagrania terenowe. Będą również samodzielnie konstruować proste instrumenty elektroniczne.

Hasła projektu Dźwiękowisko:
- Szum, hałas i nagrania terenowe jako materiał do tworzenia muzyki;
- DIY, czyli zrób to sam: uczestnicy będą budować własnoręcznie elektroniczne instrumenty muzyczne;
- Ekologia akustyczna / Soundscape: zwrócenie uwagi potencjał tkwiący w dźwiękach naszego otoczenia;
- Społeczność: uczestnicy warsztatów będą zachęcani do wspólnej pracy i do przetwarzania nagrań / prac realizowanych przez innych uczestników;
- Umiejętność korzystania z wolnych licencji Creative Commons. Rozumienie uwarunkowań (ograniczeń i korzyści) wynikających z istnienia prawa autorskiego.


Warsztaty odbywają się w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wszystkie warsztaty są darmowe i dostępne dla wszystkich. W tym roku odbędą się 4 serie warsztatów.

Dziś zapraszamy na pierwsze spotkania zatytułowane: "Cisza to...", które odbędzie się 5 września 2012 o godz. 17:00. Prowadzenie: Krzysztof Topolski „Arszyn” Będą to warsztaty słuchania w 100. rocznicę urodzin Johna Cage’a.


W 1951 roku kompozytor amerykański John Cage odwiedził komorę bezechową na Uniwersytecie Harvarda. Spodziewał się usłyszeć w niej ciszę, tymczasem rozpoznał dwa bardzo wyraźne dźwięki – jeden niski, drugi wysoki. Inżynierowie obsługujący komorę wyjaśnili, że niski dźwięk to odgłosy płynącej w jego żyłach krwi, a dźwięk wysoki generowany jest podczas pracy systemu nerwowego. Wizyta ta okazała się główną obok, białych obrazów Roberta Rauschenberga, inspiracją dla stworzenia jednej z najbardziej znanych i przełomowej kompozycji w historii muzyki – utworu 4'33". Podczas spotkania w CSW Łaźnia, uczestnicy warsztatów wspólnie wykonają utwór 4'33'' traktując go jako doskonały wstęp do ćwiczeń ze słuchania. Przeprowadzone zostaną także serie innych praktyk pogłębiających słuchanie otoczenia akustycznego, inspirowanych nurtem soundscape oraz akustyczną ekologią.
 
Uwaga! Zgłoszenia udziału w warsztacie prosimy wysłać na adres: dzwiekowiska@laznia.pl do dnia 3 września 2012. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.

Kolejne warszaty odbęda się w nastepujących terminach:
- OPEN SOURCE NOISE:  18 i 19 października 2012, godz. 17:00, 20 i 21 października 2012, godz. 11:00
- ZŁUDZENIA SŁUCHOWE: 7 listopada 2012, godz 17:00
- DŹWIĘKOSPACERY: 16 listopada 2012, godz. 11:00


Szczegóły wkrótce.

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =