Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Ex Auditu 13/2012

Weekendowy czas urozmaicimy Wam najnowszymi wiadomościami. Zapraszamy do lektury:

Wieści:

►Nowy album grupy Accept zatytułowany "Stalingrad", w pierwszym tygodniu sprzedaży zanotował następujące pozycje na listach:

Węgry: 5
Niemcy: 6
Finlandia: 8
Szwecja: 10
Szwajcaria: 17
Norwegia: 22
Czechy: 25
Austria: 32
UK: 32 (2 na Rock Chart)
Polska: 46
Francja: 50
Hiszpania: 66
USA: 81 (5400 kopii)
Kanada: 101 (7 na Rock Chart)


The Daily Telegraph informuje, że Angus Young (AC/DC) został wybrany najlepszym gitarzystą w historii Australii. Pierwszą piątkę  zestawienia Australian Guitar Magazine współtworzą ponadto: Tommy Emmanuel, Ian Moss (Cold Chisel), Chris Cheney ( The Living End) oraz Rick Brewster (The Angels).

►"Weather Systems", nowy album grupy Anathema zadebiutował w USA. W pierwszym tygodniu sprzedaży krążek rozszedł się w ilości 1300 kopii i wylądował na 22 miejscu zestawienia Top New Artist.

►Wokalista Eduardo "Edu" Falaschi opuścił szeregi grupy Angra. Muzyk pragnie więcej czasu spędzać z rodziną oraz poświęcić się nowym muzycznym projektom.

Antigama, żywa legenda muzycznej ekstremy i jeden z najlepszych polskich towarów eksportowych powraca z nowym mini-albumem. Po trzech latach milczenia, zespół w najmocniejszym składzie prezentuje materiał "Stop The Chaos".

►"Holiday At Lake Bodom (15 Years Of Wasted Youth)" - specjalne wydawnictwo grupy Children Of Bodom ma za sobą premierę za Oceanem. Album rozszedł się w liczbie 600 kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.

►Grupa Cradle Of Filth pracuje nad nowym albumem. nagrania odbywają się w Grindstone Studios w Suffolk. Producentem nowego albumu Kredek, który tym razem nie będzie konceptem jest Scott Atkins. Zespół ujawnił kilka tytułów utworów: 'Siding With The Titans', 'The Abhorrent', 'Illicitus', 'Frost On Her Pillow', 'For Your Vulgar Delectation', 'Death, The Great Adventure', 'Manticore', 'The Unveiling Of O', 'Pallid Reflection' oraz 'Huge Onyx Wings Behind Despair'. Dostepna jest również pierwsza video relację. Zobacz

Grupa Dream Theater rozpoczęła prace nad nowym materiałem. Radosny dla fanów fakt obwieścił na swoim facebook'owym profilu gitarzysta John Petrucci.

►Norweska grupa Enslaved podpisała cyrograf z Nuclear Blast Records. Tym samym zespół poszerzy zakres współpracy z labelem na cały świat (dotychczasowa umowa obejmowala działania na terenie USA). Nowy album formacji ukaże się z logo tejże właśnie wytwórni.

►"Bag Of Bones", 9 studyjny album grupy Europe spotkał się z dużym zainteresowaniem w ojczyźnie formacji. Krążek zadebiutował na 2 pozycji szwedzkiego zestawienia.

►"Live & Inspired", pierwszy koncertowy album grupy Godsmack zadebiutował na 19 pozycji listy The Billboard 200. Ma to związek ze sprzedażą 16,500 kopii albumu w pierwszym tygodniu od premiery.

►Grupa Kamelot ma nowy kontrakt płytowy. Zespół parafował nową umowę z Steamhammer/SPV. Współpraca obejmuje obszar całego globu, za wyjątkiem Japonii - tam Kamelot reprezentuje  King Records. Zespół pracuje obecnie nad nowym albumem.

►Grupa Katatonia ujawniła szczegóły nowego albumu. Płyta zatytułowana "Dead End Kings" ukaże się 27 sierpnia nakładem Peaceville Records. Oto lista utworów:
01. The Parting
02. Hypnone
03. Undo You
04. The Racing Heart
05. Buildings
06. Leech
07. The One You Are Looking For Is Not Here (z Silje Wergeland)
08. First Prayer
09. Ambitions
10. Lethean
11. Dead Letters


Kontrust po raz kolejny zawita do Polski. Tym razem w roli gwiazdy finału Eliminacji do Przystanku Woodstock! Już 3 czerwca we Wrocławiu, klub Eter obok 12 eliminacyjnych zespołów fani będą mieli okazję poskakać przy singlowym "Second Hand Wonderland".

►Fińska folkowa grupa Korpoklaani szykuje nowy album. Wydawnictwo zatytułowane "Manala" ukaże się 3 sierpnia nakładem Nuclear Blast Records. Standardowa wersja albumu zawiera 12 kompozycji. W edycji limitowanej fani otrzymają dodatkowy album z utworami w wersji angielskiej. Okładkę albumu wykonał fiński artysta Jan Yrlund.

►Lacuna Coil zapowiedziała premierę cyfrowego singla. Na wydawnictwie znajdzie się utwór "Fire", a jako dodatek kompozycja  "Dark Adrenaline". Premiera 18 czerwca.

Grupa Lordi ma nowego perkusistę. Nowy członek zespołu jest bardzo tajemniczy, jak dotąd nie dorobił się nawet oficjalnego pseudonimu. W zespole nazywany jest po prostu "the drummer". Nie posiada również kostiumu scenicznego - jego tożsamość zakrywa maska i minimalny kamuflaż.

Metallica zarejestruje koncert w Vancuver na potrzeby realizowanego filmu w technologii 3D. Koncert odbędzie się 24 sierpnia w Rogers Arena.

►Najświeższy w dyskografii Ministry album pt. "Relapse" sprzedał się w ilości 3,000 sztuk w pierwszym tygodniu sprzedaży w USA. Krążek wylądował na 193 miejscu listy The Billboard 200 

Paul Kuhr oraz Mike Feldman z grupy Novembers Doom otworzyli wytwórnię płytową. Charred Owen ma kierować swoją ofertę dla entuzjastów płyt winylowych.

Informacje o wypadku samochodowym lidera Opeth okazały się plotką.  Mikael Åkerfeldt nie złamał również ręki, a jego wizyta w szpitalu była efektem głębokiego rozcięcia głowy. Muzyk udeżył się w głowę w busie grupy Mastodon.

►Pierwszo - tygodniowe pozycje nowego albumu Overkill ("The Electric Age") na europejskich listach:

Niemcy: 34
Szwajcaria: 62
Austria: 73 


oraz USA: 77 na The Billboard 200 (6,500 spzredanych kopii)

►Specjalna (jubileusz 20 lecia) edycja albumu "Vulgar Display Of Power" grupy Pantera zadebiutowała na 48 pozycji  listy The Billboard 200. W pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszło się 9,000 kopii krążka. Wydany w 1992 roku klasyk sprzedał się w nakładzie 1,781,674 egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych (dane na kwiecień 2002).

Znamy pierwsze wyniki sprzedaży albumu "Tragic Idol" w USA. Najnowszy album Paradise Lost znalazł zaledwie 900 nabywców w pierwszym tygodniu sprzedaży. W konsekwencji album znalazł się na 32 pozycji zestawienia Top New Artist Albums (Heatseekers). Oto pozycke na listach w innych krakach:

Niemcy: 6
Austria: 15
Szwajcaria: 23
Czechy: 27
Francja: 30
Dania: 33
U.K.: 73
Belgia: 77 (Flemish Charts)
Belgia: 78 (Wallonian Charts)
Holandia: 85


Riverside nagrywa piaty studyjny album. Zespół ponownie pracuje w warszawskim studio Serakos. Postępy w pracach nad nowym krążkiem O postępach pracy w studio śledzić możnaa za pośrednictwem  zakładki "Studio Raport" na oficjalnej stronie zespołu.

Grupa Six Feet Under przedstawiła nowego gitarzystę. Nowym wiosłowym formacji został Ola Englund. Tym czasem najnowszy album formacji pt. "Undead" zadebiutował na  183 miejscu listy The Billboard 200. Krążek sprzedał się w USA w liczbie 2,600 kopii.

► W wywiadzie dla NME.com Sid Wilson zdradził, że Slipknot planuje wejść do studia w przyszłym roku, tuz po wypełnieniu obowiązków koncertowych i przerwy związanej z działalnością Stone Sour.

►Najnowszy album grupy Sonata Arctica uzyskał status złotej płyty w Finlandii. "Stones Grow Her Name" rozszedł się tam w liczbie 10,000 kopii. Natomiast w USA w pierwszym tygodniu nabywców znalazło 2,100 kopii krążka. Oto pozycje na listach sprzedazowych w innych krajach:

Finlandia: 1
Węgry: 13
Szwajcaria: 21
Niemcy: 24
Austria: 29
Szwecja: 37
Norwegia: 39
Francja: 54
Włochy: 72
Holandia: 72
Kanada: 79
Belgia (Walonia): 79
Hiszpania: 97


► "The Story Of Light" to tytuł nowej płyty Steve'a Vaia. Premierę krążka wyznaczono na 14 sierpnia. Album ma być w większości instrumentalny, ozdobą kompozycji będą jedynie pojawiające się tu i ówdzie kobiece wokale.

Debiutancki album Storm Corrosion (projekt  Åkerfeldt - Wilson) zadebiutował w USA. W pierwszym tygodniu sprzedaży rozszedł się w liczbie 9,400 kopii, co dało mu 47 pozycję na liście The Billboard 200.

►Helsińskie wampiry z grupy The 69 Eyes zaszyły się w sztokholmskim studio i pracują nad 10 studyjnym albumem. Nowy krążek, który docelowo ma ukazać się we wrześniu produkuje team On The Verge. Informacja prasowa głosi, że nowe wydawnictwo ma być pełne melancholii i melodii i ma  nawiązywać klasycznych albumów takich jak "Blessed Be" (2000) czy "Paris Kills" (2002). 

Grupa The Cult sprzedała w USA 11,000 kopii albumu "Choice Of Weapon". Po pierwszym tygodniu album plasuje się na 34 miejscu listy The Billboard 200.

►Formacja The Gathering zaplanowała premierę swojego nowego albumu na 12 września. Krążek zatytułowany "Disclosure" ukaże się z logo Psychonaut Records. Okładkę albumu wykonał chilijski artysta Carlos Vergara Rivera. Lista utworów:
01. Paper Waves
02. Meltdown
03. Gemini I
04. Heroes For Ghosts
05. Missing Seasons
06. See For Miles
07. Paralyzed
08. Gemini II


►Znamy wyniki tegorocznej edycji festiwalu Kortofest. Zwycięzcą okazał się fenomen białoruskiej sceny rockowej, zespół The Toobes.

►Znana z solowej działalności oraz współpracy z Nigtwish Tarja Turunen zdradziła swoje plany. Wokalistka pracuje nad swoim trzecim solowym albumem, ma już 25 gotowych kompozycji. Premiera albumu przewidywana jest na przyszły rok. Turunen szykuje również wydawnictwo DVD. W tym celu zarejestrowano dwa koncerty w Argentynie (30 i 31 marca, Teatro El Círculo w Rosario). Premiera pod koniec tego roku.

Teledyski:
Teledysk do utworu "Homo Sum" zaprezentowała grupa Decapitated. Zobacz

Światło dzienne ujrzał nowy teledysk grupy Moonspell. Obraz powstał do utworu "White Skies". Zobacz

►"Drag Ropes" to pierwsze wideo projektu Storm Corrosion (duet  Åkerfeldt - Wilson). Zobacz

Ciekawostki:
Motörhead Shiraz - wino sygnowane przez słynna formację cieszy się ogromną popularnością.  Szwedzka gazeta Aftonbladet informuje, że od premiery w 2010 roku sprzedało się 250 tysięcy butelek trunku.


►Kompozycja grupy Nightwish zatytułowana "Last Ride Of The Day"  była oficjalnym hymnem  Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, które odbywały się w  tym roku.

Lego dla fanów norweskiego black metalu? To nie żart. Firma Citizen Brick wypuściła figurki black metalowca kompatybilne z klockami znanej firmy. Zobacz

Zestawienia:
►W ankiecie przeprowadzonej przez sieć sklepów HMV wybrano 60 najlepszych brytyjskich płyt  ostatnich 60 lat. Łącznie oddano ponad 50 tysięcy głosów. Oto pełne zestawienie i rozkład głosów:

1. Iron Maiden / The Number of the Beast (9.18%)
2. Depeche Mode / Violator (6.30%)
3. The Beatles / Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band (5.69)
4. The Beatles / Abbey Road (5.67%)
5. Pink Floyd / The Dark Side of the Moon (5.23%)
6. The Beatles / Revolver (4.01%)
7. Queen / A Night at the Opera (3.98%)
8. Oasis / (What’s the Story) Morning Glory? (3.91%)
9. Adele / 21 (3.07%)
10. The Beatles / White Album (2.60%)
11. Led Zeppelin / IV (2.50%)
12. The Beatles / Rubber Soul (2.49%)
13. The Clash / London Calling (2.48%)
14. David Bowie / The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (2.38%)
15. The Smiths / The Queen is Dead (2.25%)
16. Black Sabbath / Black Sabbath (2.16%)
17. Radiohead / OK Computer (1.99%)
18. Pink Floyd / Wish You Were Here (1.99%)
19. Elton John / Goodbye Yellow Brick Road (1.89%)
20. Oasis / Definitely Maybe (1.72%)
21. Take That / Beautiful World (1.66%)
22. Led Zeppelin / II (1.48%)
23. Elbow / Seldom Seen Kid (1.44%)
24. The Who / Who’s Next (1.38%)
25. Coldplay / Parachutes (1.31%)
26. Sex Pistols / Never Mind the Bollocks (1.30%)
27. Muse / Origin of Symmetry (1.25%)
28. Amy Winehouse / Back to Black (1.23%)
29. Joy Division / Unknown Pleasures (1.20%)
30. The Stone Roses / The Stone Roses (1.14%)
31. David Bowie / Hunky Dory
32. The Cure / Disintegration
33. My Bloody Valentine / Loveless
34. Arctic Monkeys / Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not
35. Pulp / Different Class
36. Mumford & Sons / Sigh No More
37. Blur / Parklife
38. Florence & The Machine / Lungs
39. The Prodigy / Fat of the Land
40. The Rolling Stones / Exile on Main Street
41. Kate Bush / Hounds of Love
42. Radiohead / Kid A
43. The Rolling Stones / Sticky Fingers
44. Portishead / Dummy
45. The Rolling Stones / Let it Bleed
46. The Specials / The Specials
47. Kasabian / Kasabian
48. Manic Street Preachers / The Holy Bible
49. Tinie Tempah / Disc-overy
50. Stereophonics / Word Gets Around
51. Massive Attack / Blue Lines
52. Primal Scream / Screamadelica
53. Dusty Springfield / Dusty in Memphis
54. Aphex Twin / Selected Ambient Works
55. Blur / Modern Life is Rubbish
56. The Streets / Original Pirate Material
57. PJ Harvey / Stories from the City, Stories from the Sea
58. Dizzee Rascal / Boy in da Corner
59. Teenage Fanclub / Bandwagonesque
60. Roots Manuva / Run Come Save Me

1 czerwca 2012

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =