Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Ex Auditu 16/2012

Nekrolog:
►W londyńskiej klinice zmarł Jon Lord - wieloletni klawiszowiec grupy Deep Purple. Muzyk od wielu lat zmagał  się z nowotworem trzustki. Przyczyną śmierci 71 letniego artysty był zator tetnicy płucnej.  

Ważne:
►Pod koniec roku ukaże się DVD poświęcone Adrianowi Kowankowi (Covanowi). Na krązku znajdzie się film dokumentalny o ciężko chorym muzyku Decapitated oraz zapis koncertu z krakowskiego klubu Kwadrat, który odbył się 28 stycznia br. w ramach akcji  "Covan Wake The Fuck Up Tour”. Podczas koncertu zagrali m.in. Decapitated, Frontside, Hunter, Virgin Snatch, Chainsaw, Corruption, Trauma, Thy Disease, Quo Vadis, Parricide, Masachist, Neolith, Anal Stench. Dochód ze sprzedaży DVD zostanie przeznaczony na leczenie Covana.


Wieści:
►Grupa Dream Theater planuje wydać nowe koncertowe DVD. Na poczet przyszłego wydawnictwa dwa sierpniowe koncerty (19 i 20 sierpnia) na Estadio Luna Park w Buenos Aires (Argentyna) zostaną profesjonalnie zarejestrowane. DVD ma się ukazać w przyszłym roku.


►Nowy album Dying Fetus zadebiutował na listach The Billboard 200 (186 pozycja) oraz  Top New Artist Albums (Heatseekers)  (pozycja nr. 5). Ma to związek ze sprzedażą 3000 kopii "Reign Supreme" w pierwszym tygodniu od premiery.

►Premierę nowego albumu zapowiedziała grupa Enslaved. Nowy album, który otrzymał tytuł "RIITIIR" ma się ukazać 28 września nakładem Nuclear Blast.

►Grupa Finntroll intensywnie pracuje nad nowym materiałem. Gitarzysta Mikael "Routa" Karlbom informował niedawno, że zespół ma już gotową połowę materiału na nowy album. Zespół zarezerwował listopadowy termin w helsińskim Sonic Pump studio Szósty studyjny album zespół ma się pojawić początkiem 2013 roku z logo Century Media.

►Piąty studyjny album francuskiej grupy Gojira radzi sobie znakomicie. W pierwszym tygodniu sprzedaży w USA znalazł 11.000 nabywców co przełożyło się na 34 pozycje listy The Billboard 200. W swojej ojczyźnie krążek "L'Enfant Sauvage" zadebiutował na 7 pozycji francuskiego zestawienia.

►Grupa Hate rozpoczęła nagrania nowej płyty "Solarflesh". Prace odbywa się w warszawskim studio "Sound Division". Nagrania odbywają sie pod czujnym okiem Filipa 'Heinricha' Haluchy (Vesania, Decapitated) oraz Arkadiusza 'Malty' Malczewskiego Album ma się ukazać w styczniu 2013 roku nakładem Napalm Records.

►Pojawiły się pierwsze informacje o sprzedaży albumu "Eremita". Czwarty solowy album byłego wokalisty i gitarzysty Emperor rozszedł się w liczbie 900 kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży w USA. Album Ihsahn'a trafił na 32 pozycję listy Top New Artist Albums (Heatseekers).

Kamelot ma nowego wokalistę. Został mim 30-letni Szwed Tommy Karevik z Seventh Wonder. Nowego członka zespołu wybrano spośród 800 zgłoszeń. Karevik wystąpił z Kamelot w 2011 roku na koncercie w ramach Pandemonium World Tour. Zespół wybrał już tytuł nowego albumu. Krążek zatytułowany "Silverthorn" ukaże się 29 października.


►40 lat grania, 28 złotych płyt w USA, 100 mln sprzedanych albumów na świecie. Te statystyki zobowiązują. Żywa legenda rocka grupa Kiss Powraca z 20 studyjnym albumem. Płyta zatytułowana "Monster" pojawi się w październiku nakładem Universal Music Enterprises. Na krążku znajdzie się 12 premierowych utworów napisanych przez Paula Stanleya i Gene’a Simmonsa.

Randy Blythe z Lamb Of God został aresztowany przed koncertem w Czechach. Zatrzymanie ma związek z incydentem sprzed dwóch lat.  W maju 2010 roku podczas występu w klubie Abaton doszło do bójki między Blythem a jednym z fanów. Zepchnięty ze sceny fan zmarł 14 dni później. Mimo iż kilka dni po aresztowaniu Blythe wpłacił kaucję w wysokości 197 tys. dolarów, sąd nie zgodził się go wypuścić. Czeska prokuratura zażądała podniesienia sumy kaucji do 400 tys. dolarów. Proces o nieumyślne spowodowanie śmierci ma się rozpocząć jeszcze tego lata. W przypadku wyroku skazującego frontmanowi Lamb Of God grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

►Czwarty solowy album Liv Kristine (wokalistka Leaves' Eyes,  ex-Theatre Of Tragedy) będzie nosił tytuł "Libertine" i ukaże się nakładem Napalm Records w następujących dniach: Północna Ameryka: 4 września; Hiszpania, Finlandia, Szwecja, Grecja: 5 września; Niemcy, Austria, Szwajcaria, kraje Beneluxu: 7 września, reszta Świata: 10 września.

►Grupa Lordi zamierza w efektowny sposób świętować 10 rocznicę fonograficznego debiutu. Na sklepowe półki trafi wydawnictwo  "Scarchives Vol. 1", w skład którego wejdzie nigdy niewydany  album  "Bend Over And Pray The Lord" (nagrany w 1997 roku) oraz płyta DVD z niepublikowanym, pierwszym koncertem Lordi z 2002 roku.  

Metallica pracuje nad dwoma coverami na potrzeby tribute albumów poświęconych Dio oraz  Deep Purple. W przypadku tego drugiego wydawnictwa zespół przygotowuje własną wersję utworu "When A Blind Man Cries".  Kompozycja trafi na płytę dołączoną do wrześniowego wydania magazynu Classic Rock.

►"At The Gate Of Sethu" grupy Nile zadebiutowało na 131 miejscu listy The Billboard 200 oraz na wysokiej 2 lokacie Top New Artist Albums (Heatseekers). Ma to związek ze sprzedażą 3800 kopii albumu w USA w 1 tygodniu od premiery. Pozycje z innych krajów: Niemcy: #27, Austria: #61, Szwajcaria: #61, Finlandia: #37.


►3 sierpnia odbędzie się premiera nowego albumu Roba Zombie. "Mondo Sex Head" to płyta z remiksami, które wykonali m.in. Jonathan Davis,  Photek, the Bloody Beetroots, Drumcorps i Ki:Theory.

►Do grona aktywnych zespołów powraca Static-X. Grupa w odświeżonym składzie wyrusza w trasę koncertową.

►Formacja The 69 Eyes porcjuje informacje na temat swojego nadchodzącego albumu. Ostatnio poznaliśmy tytuł 10 studyjnego albumu zespołu. Zgodnie z numeracją album będzie nosil tytuł "X" i ukaże się nakładem Nuclear Blast końcem Września. Już w sierpniu usłyszymy utwór "Red", który będzie  pierwszym singlem.  Zobacz teaser albumu

►Roger Daltrey i Pete Townshend z The Who wracają na trasę. Muzycy zapowiedzieli start trasy koncertowej z okazji 36-lecia wydania albumu "Quadrophenia" na listopad tego roku.

►Nad nowym albumem pracuje również grupa Tiamat. Dziesiąty studyjny krążek Szwedów będzie nosił tytuł "The Scarred People". Album ma się ukazać w październiku z logo Napalm Records.

Trent Reznor pisze muzykę do "Call of Duty: Black Ops II". Muzyka do gry ma charakteryzować agresywne gitarowe brzmienie z wyrazistą perkusją. Przypomnijmy Reznor pracował już przy soundtrackach do gier "Quake" i "Doom 3".

►W wywiadzie dla Radio Metal, Sharon Den Adel  przyznała, że Within Temptation ma 6 gotowych kompozycji, które prawdopodobnie trafią na nowy album.  Krążek ma trafić do fanów w przyszłym roku.

►4 lipca, tuż przed północą przyszło na świat czwarte dziecko Zakka Wylde’a  i jego żony Barbaranny. Chłopiec otrzymał imiona Sabbath Page Wielandt. Gratulujemy. 

Koncerty:
► 7 sierpnia w warszawskiej Progresji zaprezentuje się Amon Amarth. Koncert odbędzie się w ramach jubileuszowej trasy "An Evening With - 20th Anniversary".

Europejska trasa promująca najnowszy album grupy Katatonia pt. "Dead End Kings" zawita również do Polski. Zespół zagra 17 listopada w  Warszawie ( klub "Progresja") oraz dzień później tj. 18 listopada w krakowskim klubie "Kwadrat".

►Co powiecie na taki zestaw: Kreator, Morbid Angel oraz Nile? Wymienione zespoły zagrają  29 listopada w katowickim "Mega Clubie" oraz 2 grudnia w warszawskiej "Progresji".

►18 października w warszawskiej Progresji zagra grupa Lacuna Coil. Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu). 

►Grupa Marillion będzie promować nowy album "Sounds That Can’t Be Made"  na trzech koncertach w Polsce. Zespół wystąpi kolejno  we Wrocławiu (Hala Orbita - 27.11.2012), Krakowie (Klub Studio - 28.11.2012 oraz w Warszawie (Stodoła - 29.11.2012).


►Grupa Soulfly wystąpi 16 września w gdańskim Parlamencie. przyjedzie promować najnowszy album "Enslaved".

Ciekawostki:                         
►Charlie Benante, perkusista grupy Anthrax jest wielkim miłośnikiem kawy. Owocem jego pasji jest mieszanka kawowa sygnowana przez muzyka. Benante’s Premium Coffee trafi do sprzedazy jeszcze tego lata.


James Hetfield sygnuje swoim nazwiskiem limitowaną edycję okularów przeciwsłonecznych. Wokalista grupy Metallica jest współprojektantem nowego produktu firmy  Sutro Eyewear. Okulary dostępne są w MetStore oraz w wybranych sklepach na terenie  USA, Japonii i Niemiec. Więcej informacji.

►Szwedzka grupa Sabaton promuje swój nowy album pt.  "Carolus Rex" przy pomocy gry online. wypuścił grę online. Zagraj.

►W rozmowie z serwisem BraveWords.com Billy Gibbons ujawnił, że w 1984 roku ZZ Top otrzymali propozycje udziału w kampanii reklamowej firmy Gillette. Jak nietrudno się domyślić słynni brodacze mieli zgolić brody produktami firmy kosmetycznej. Gillette kusiło milionem dolarów (dzisiejsza wartość ok. 2,25 mln $). Oczywiście muzycy odrzucili kuszącą propozycję.

Teledyski:
►Do utworu "The Earthling" powstał nowy teledysk grupy Borknagar. utwór pochodzi z  albumu "Urd". Zobacz.


Zespół Echoe wydał swój pierwszy album zatytułowany "Echoe". Pięcioosobowy kolektyw prezentuje na nim wysokoenergetyczną mieszankę funky, prog i kilku innych gatunków - tak w naszym kraju nie grał jeszcze nikt! Płytę promuje teledysk do utworu "Indiana Jones", który na serwisie Youtube ma już blisko 20000 wyświetleń. Zobacz.

►Ukazał się nowy teledysk grupy Napalm Death. Obraz powstał do utworu "The Wolf I Feed" pochodzącego z ostatniej płyty "Utilitarian". Zobacz.

►Nowy obraz zaprezentował również norweski Ragnarok. Teledysk, którego reżyserem jest Stefan E. Pedersen powstał do utworu "Collectors Of The King" pochodzącego z albumu o tej samej nazwie. Producentem teledysku jest William Brovold. Zobacz.


Zestawienia:
►Magazyn  "Drum! ogłosił laureatów tegorocznych nagród Drummies. Największym zwycięzcą 17 edycji glosowania okrzyknięty został Mike Portnoy, który królował w dwóch kategoriach. Oto zwycięzcy najciekawszych kategorii:

Drummer Of The Year
Mike Portnoy
Neil Peart
Mike Mangini
Chris Adler
Chad Smith

Metal Drummer
Chris Adler
Joey Jordison
Anders Jivarp
Brann Dailor
Matt Byrne

Progressive Drummer
Mike Portnoy
Mike Mangini
Gavin Harrison
Darren King
Virgil Donati

Rising Star
Jen Ledger
Chris Dave
Mike Johnston
Dana Filloon
Luke Holland

Pozostałe kategorie


25 lipca 2012

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =