Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Ex Auditu 3/2014

Premiery:
►Zespół Chaos Engine Research z Częstochowy zakończył pracę nad swoim najnowszym albumem "The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence". Płyta, której premiera została przewidziana na sierpień zostanie wydana przez jedną z największych skandynawskich wytwórni Mighty Music/Target Group z Danii zapewniającej dystrybucję niemal na całym świecie


17 maja ukazał się kolejny album opolskiego zespołu Lecter pod tytułem "Wydostać”. Album promowany jest między innymi utworem "wielki Wóz" z gościnnym udziałem Tomka Lipnickiego i Wojtka Moryto.


►19 maja 2014 nakładem Nuclear Blast/Warner Music ukazał się nowe wydawnictwo grupy Sabaton. Album "Heroes"  opowiada o bohaterach wojen i bitew XX-wiecznych. O kobietach i mężczyznach, których heroizm zawarty jest od lat na kartach podręczników do historii i licznych opracowań naukowych, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru, jak honor, patriotyzm, wierność zasadom.

Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego br. materiał na swój debiutancki album "Stages of Delusion" w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski. Album ukazał się 6 maja.

Niecały rok po wydaniu debiutanckiego albumu "Barbarians", grupa SoundQ prezentuje krótszą, ale jednocześnie bardziej intensywą i mroczniejszą odsłonę: "EP2". Album skomponowany i nagrany na przestrzeni zaledwie 3 miesięcy składa się z 4 utworów. Ostatni z nich jest interpretacją wiersza James'a Joyce'a. Producentem płyty jest leader zespołu Kuba Kubica, mixem natomiast zają się Jarosław Baran (Donatan. Renata Przemyk).


Koncerty:
4 czerwca w warszawskiej hali Arena Ursynów, w ramach pożegnalnej trasy Phaedra Pharewell Tour 2014  wystąpi legendarny zespół Tangerine Dream. To najważniejszy wykonawca muzyki elektronicznej, którego wpływ na rozwój późniejszych gatunków trudno przecenić. Tangerine Dream miało nie tylko ogromny wpływ na powstanie krautrocka czy new age, ale też w swojej bogatej dyskografii ma również arcydzieła muzyki filmowej - w tym ścieżki do takich filmów jak "Cena Strachu", "Twierdza" czy "Ryzykowny Interes". Liderem zespołu od 1967 roku jest Edgar Froese.

Queen Symfonicznie ogłosił daty pierwszych 6 koncertów jesienno-zimowych. Muzycy zawitają między innymi po raz pierwszy do Płocka, Gdańska czy Katowic, na początku 2015 wystąpią też w Pałacu Kultury i Nauki. Oto lista już potwierdzonych terminów:

26.10.2014, Płock – Sala Koncertowa Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej
08.11.2014 Wrocław – Filharmonia Wrocławska
15.11.2014 Białystok – Opera i Filharmonia Podlaska
30.11.2014 Katowice – Filharmonia Śląska
14.12.2014 Gdańsk – Filharmonia Bałtycka
17.01.2015 Warszawa – PKIN Sala Koncertowa

Warszawska formacja Sawblade, która na początku roku wydała debiutancki album "Reminiscence" rusza w trasę koncertową. Jeszcze w czerwcu zespół wystąpi na 4 koncertach promujących płytę:
 
- 8.06 Bydgoszcz, Estrada
- 14.06 Łódź, Luka
- 15.06 Kielce, Woor
- 22.06 Poznań, U Bazyla

Teledyski:
Warszawska grupa Archangelica przeprowadziła dwie zmiany w składzie. Nowym bębniarzem został Robert Kubajek znany z gry w Glosterkeller, zaś nowym gitarzystą solowym został Piotr Kordialik, który był już członkiem zespołu w początkowym okresie jego działalności. Zespół zagra na kilku letnich festiwalach jednocześnie przygotowując nowy materiał na płytę, która ukaże się jesienią bieżącego roku. Zespół zrealizował swój pierwszy oficjalny teledysk do utworu "Midnight Train" z debiutanckiej płyty. Zobacz

Na początku maja miała miejsce premiera teledysku zespołu Dual - Coma pt. "Unfaithful". Jest to już drugie video nakręcone do płyty The diary, która ukazała się w styczniu nakładem Let Them Come Productions. Klip został zrealizowany przez Adriana Kawę (Distort Media). Zobacz


/31.05.2014/

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =