Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Ex Auditu 7/2013

Kolejna porcja wiadomości o muzyce:

Wieści:
Rzeszowski zespół Brown, laureat nagrody publiczności, nagrody dla najlepszego gitarzysty i nagrody dla najlepszego wokalisty na festiwalu w Węgorzewie (2007 rok) przygotował trzeci album – "Po nieboskłonie". Premiera płyty miała miejsce  22 listopada podczas rzeszowskiego Odlot Festiwal 2013. Album  "Po nieboskłonie" zawiera jedenaście kompozycji, z których część można już usłyszeć na koncertach. Co na jego temat mówią sami twórcy?

"Chcieliśmy przygotować materiał pozytywny, zupełnie inny w przekazie od "Półświatła". To musiało potrwać, bo w te przyjemniejsze muzyczne rejony wcześniej rzadko się zapuszczaliśmy. Niesamowite okazało się to, jak dobrze numery z dwóch zupełnie różnych płyt uzupełniają się na koncertach. To jedna całość, to dalej Brown, widziany, a raczej słyszany z trochę innej strony" – opowiadają o najnowszym wydawnictwie muzycy Brown.

Album promuje teledysk nakręcony do utworu "Gdy modlę się". Zobacz

Zespół Buenos Agres, którego debiutancka EPka "Buenos Agres" została gorąco przyjęta przez media i fanów ma już przygotowany materiał na długogrający album. Muzycy postanowili poprosić o pomoc fanów na całym świecie za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Indiegogo. Za pośrednictwem tej strony można pomóc zespołowi nagrać pierwszy pełny materiał i stworzyć w ten sposób historię Buenos Agres. Wydanie albumu zaplanowano na wiosnę 2014. Krótki film promocyjny o zespole

Wszystkim głodnym intrygujących dźwięków polecamy autorski projekt Izoldy Sorenson vel Wróblewskiej. W Co-Sovel Iza komponuje i aranżuje swoją muzykę do wierszy wieszcza słoweńskiego Srecko Kosovela tworząc z tego mieszankę poezji i bardzo energetycznego grania w instrumentarium: wokal, piano/syntezator, bas, perkusja, ukulele. Poprzez swoją charakterystyczną barwę głosu oraz energię na scenie często porównywana jest do Björk. Sprawdź: Kanał Souncloud, You Tube.

►Grupa From Afar dołączyła do grona 17 polskich formacji, których utwory znalazły się na składance Polish Independent Music Compilation vol. 1. Premiera płyty będzie miała miejsce 15.12.2013r. na targach Music Bazaar.

"To, że znaleźliśmy się w składzie pierwszej edycji Polish Independent Music Compilation jest dla nas ogromny wyróżnieniem. Czy rzeczywiście będziemy jedną z "najlepszych kapel niezależnych 2014r", jak napisano na okładce? Czas pokaże i to odbiorcy naszej muzyki o tym zdecydują. My z całą pewnością damy z siebie wszystko i już teraz pracujemy nad tym, aby niedługo kolejny raz zaskoczyć naszych fanów."

Na składankę PIMC trafia kompozycja "Jacob's Ladder", do którego teledysk znaleźć można w serwisie Youtube.


►Wytwórnia Światowa informuje o  projekcie artysty znanego od lat w środowisku polskiej muzyki alternatywnej. Pod nazwą Szabrañski kryje się singer-songwriter, producent muzyczny oraz współzałożyciel Wytwórni Krajowej. Po działalności w zespołach The Car Is On Fire oraz Nerwowe Wakacje, przyszła kolej na podjęcie najbardziej dojrzałego kroku i samodzielne zabranie głosu na polskiej scenie muzycznej. Nowy, solowy etap inauguruje singiel pt. "Friends of Nightwalks". Ten jesienny utwór został w całości napisany, zagrany i wyprodukowany wyłącznie przez Jacka Szabrańskiego. Za mastering odpowiada natomiast Simon Davey, znany ze współpracy z takimi artystami jak Rihanna, The xx czy Empire of the Sun. Posłuchaj

Końcem października ukazała się druga płyta pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju zespołu Whisper. Wszystkie partie instrumentów oraz wokale nagrywane były w rybnickim studio No Fear Records, w dniach 19-29 marca + 18 kwietnia 2013 roku pod okiem Krzysztofa "Leona" Lenarda, natomiast za mix i mastering odpowiedzialny jest Gerard Niemczyk. O okładkę oraz szatę graficzną płyty zadbał Samuel Jan Frysztacki.

Album "Przebudzenie" to połączenie 12 zróżnicowanych utworów trwających łącznie ponad godzinę - każdy znajdzie w niej zarówno ostrzejsze jak i łagodniejsze brzmienia, ale na pewno fani ciężkiego rocka zaśpiewanego w ojczystym języku przez charyzmatyczną wokalistkę nie będą zawiedzeni. Płytę promuje utwór "Ogień". Zobacz Video


Teledyski:
►Warszawski grupa Archangelica przygotowała swoje pierwsze oficjalne video. Obraz promuje wydaną na początku roku płytę "Like A Drug". Klip nakręcono do utworu "Midnight Train", a nagrany został w dużej części na dawnym dworcu głównym w Warszawie. Obecnie to ruina położona blisko muzeum kolejnictwa. Zobacz Video

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =