Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Festiwal Trans/Wizje 3

Festiwal TRANS/WIZJE 3, odbędzie się 1 grudnia 2012 roku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Tegoroczną edycję imprezy otworzy grupa Suka Off, należąca do czołówki europejskich artystów z kręgu body artu. Suka Off zaprezentuje "tranSferę 1.3" - projekt multimedialny, którego celem jest poszukiwanie form niewerbalnej komunikacji pomiędzy ludźmi w relacjach intymnych. To praca hybrydowa, performance stosujący w czasie rzeczywistym urządzenia rejestrujące i odtwarzające obraz i dźwięk. Pomiędzy nadajnikami i odbiornikami znajduje się ciało, w którym umieszczane są części układów elektronicznych i metalowe elementy przewodzące impulsy. Performerzy zmieniają zarejestrowany obraz ciała, odnosząc się tym samym do współczesnego chaosu informacyjnego i manipulacji rzeczywistością, jaka ma miejsce w mediach i stosowanych przez nie technologiach.


Podczas Festiwalu będzie miał miejsce pierwszy od wielu lat występ Arcony, legendarnej grupy elektro-dubowo-postindustrialno-ambientowej, tworzonej przez Karola Su-Kę, wszechstronnego muzyka, artystę, malarza, prekursora warszawskiej sceny rave’owej. Od początku istnienia Arkona podąża swoją własną ścieżką muzyczną nie oglądając się na aktualne trendy i mody, tworząc głębokie pejzaże, kosmiczne otchłanie, miejskie kolaże zderzone z tajemniczymi echami dawnych kultur.

Po raz pierwszy w Warszawie gościć będzie Aqualuna, multimedialny projekt Anny Pilewicz, artystki video-art. lubiącej wykorzystywać techniki analogowe, oraz Rafała Iwańskiego, znanego ze znakomitych grup elektroakustycznych i ambientowych, Hati oraz X-NAVI:ET. Artystyczne działania w ramach projektu Aqualuna odwołują się do obrazów i dźwięków najbardziej bezpośrednich, pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i księżycem. Integrują odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do wytwarzanych dźwięków. Film Anny Pilewicz utrzymany jest w poetyce marzenia sennego. Z ciemności, z jasnej plamy księżyca-meduzy wyłania się kobieta oddychająca pod wodą. W celu wywołania zintensyfikowanego odbioru, twórcy tego projektu wykorzystują między innymi efekt synestezji.

Gościem specjalnym 3. edycji Festiwalu Trans/wizje będzie Z’EV (jedyny koncert w Polsce!, jeden z pionierów "kultury industrialnej" i najwybitniejszych twórców etno-industrialu, mistrz instrumentów perkusyjnych, posługujący się osobliwym zestawem muzycznym złożonym z instrumentów etnicznych i odpadów przemysłowych. Ten bez wątpienia jeden z najwybitniejszych perkusjonistów na świecie tworzy misterne aranżacje wprowadzające w stany transowe. Nie stroni też od dzieła multimedialnych, łączących muzykę, performance, video i teatr. Twórczość Z’EVa docenili tacy artyści jak John Zorn, Glenn Branca, Chris Watson (ex Cabaret Voltaire), Merzbow, Boyd Rice, Genesis P.-Orridge (Psychic TV) i Fennesz, zapraszając go do współpracy.

Miejsce: Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2, Warszawa
Bilety: 35 PLN (ilość ograniczona: tylko 150 miejsc!)

Przedsprzedaż biletów dokonuje się poprzez zgłoszenie chęci ich nabycia pod adres: okultura@okultura.com
W temacie maila prosimy wpisać "Festiwal Trans:wizje 3".

Start: 1 grudnia 2012 godzina 17.30

Po festiwalu, koło 23 planowane jest after-party w jednym z warszawskich klubów.

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =