Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Laurie Anderson na festiwalu Artloop

Już 6 września w ramach festiwalu Artloop w Sopocie wystąpi Laurie Andreson, jedna z najważniejszych amerykańskich artystek awangardowych naszych czasów. To jedna z najbardziej zdumiewających i wszechstronnych artystek - eksperymentalna performerka, narratorka historii, reżyserka, pisarka, autorka instalacji, rzeźb, fotografka. Laurie Anderson cały czas zaskakuje, przemieszczając się pomiędzy różnymi gatunkami, formami sztuki, konsekwentnie komentując otaczającą rzeczywistość z zaangażowaniem i niespotykaną pasją. Anderson to artystka wybitna i bezkompromisowa. Traktuje siebie przede wszystkim jako opowiadaczkę historii, uważnego i czujnego obserwatora. Jest również autorką wielu elektronicznych urządzeń, która używa podczas swoich koncertów - performensów, aby tworzyć własną rzeczywistość na pograniczu jawy i snu. Występy Anderson są zawsze niesamowitym przeżyciem.

Podczas swojej kariery Anderson współpracowała z takimi postaciami jak Peter Gabirel, Jean-Michel Jarre, William S. Burroughs czy Philip Glass, a także miała okazję komponować muzykę dla NASA oraz wystawy Expo 2005 w Japonii. Wymienione fakty są jedynie jednymi z wielu artystycznych dokonań Amerykanki. Laurie Anderson prywatnie jest żoną Lou Reeda.

Podczas 02 ARTLOOP Festival w Sopocie artystka zaprezentuje najnowszy, solowy program "Dirtday!” w ramach sekcji Soundspace. Program powstał w 2012 roku. Laurie Anderson z wnikliwością przygląda się polityce, teorii ewolucji, rodzinom, historii, zwierzętom i ich rytuałom, zdumiewającej kolekcji piosenek i opowieści. Po raz kolejny wciela się w rolę hipnotyzującej opowiadaczki, która snuje swoją opowieść, wykorzystując do tego dopracowany w każdym detalu krajobraz muzyczny powstały z połączenia elektroniki i skrzypiec. Narracja + muzyka kreują halucynogenny świat na styku jawy i snu. "Dirtday!” to trzecia część z tryptyku, na który składają się inne solowe występy Laurie Anderson – "Happiness” i "The End of the Moon”. "Dirtday!” to kumulacja i podsumowanie działań artystki w zakresie solowych performansów, które bazują na jej niezwykłej umiejętności muzyczno-werbalnego opowiadania.

Artystka wystąpi 6 września o godz. 20.00 w Columbus Audiohall hotelu Sheraton.

Bilety są dostępne w sprzedaży przez eBilet.pl. Ilość miejsc ograniczona.
Ceny biletów: VIP - 250 PLN STANDARD: ograniczona pula pierwszych biletów - 100 PLN, bilety do 15.08.2013 - 120 PLN, bilety od 15.08.2013 - 150 PLN, bilety w dniu koncertu - 180 PLN

ARTLOOP FESTIVAL jest artystycznym festiwalowym laboratorium, opartym na starannie wyselekcjonowanych programach kuratorskich, podejmujących tematy za zakresu współczesnych sztuk wizualnych, designu i muzyki, łączącym młodą sztukę ze sztuką uznaną, otwierającym miasto na sztukę i sztukę na miasto w przestrzeni Sopotu.

ORGANIZATOR: Miasto Sopot | Państwowa Galeria Sztuki
PRODUCENT: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka
PATRONI MEDIALNI: TVP2, TVP Kultura, TVP Gdańsk, Trójka Polskie Radio, KINO, Gazeta Wyborcza, Trojmiasto.pl, In Your Pocket, MusicIs.pl, Aktivist, OBIEG, Magazyn SZUM, Radio Gdańsk, wp.pl

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =