Fuse / Holter

Split Echoes of Yul i Nowa Ziemia

Conspicuous Unobstructed Path

Macabre folk 23 Threads

Dionysus

Dytyramb Dead Can Dance

Light Of The Dreams

Sny Maćka Szymczuka

Music For Cassandra

O śmierci inaczej

Lebowski & Markus Stockhausen - Goodbye My Joy

Grupa Lebowski nawiązała współpracę ze słynnym niemieckim trębaczem jazzowym Markusem Stockhausenem.  We wrześniu ukaże się singiel zatytułowany "Goodbye My Joy", który jest owocem wspólnego grania.

Okłądka jest dziełem fotografika Wiktora Franko, który odpowiada za znakomitą okładkę albumu "Cinematic" grupy Lebowski.

Warto przypomnieć, że Markus Stockhausen  to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków naszych czasów. Przez 25 lat współpracował ze swoim ojcem, kompozytorem Karlheinzem Stockhausenem, który napisał dla niego wiele pięknych dzieł. Wraz ze swoim bratem Simonem zrealizował wiele  międzynarodowych projektów muzycznych.Uchodzący za ikonę europejskiego jazzu Stockhausen jest solista, improwizator i kompozytor jest rozchwytywany na całym świecie. Przewodzi i współpracuje z różnymi zespołami jazzowymi z muzykami takimi jak Arild Andersen, Patrice Héral, Vladyslav Sendecki (Electric Treasures), Terje Rypdal, Angelo Comisso, Christian Thomé (Trio Lichtblick), Ferenc Snétberger i in. Od 2000 r. kieruje serią koncertów Klangvisionen.

Jako kompozytor otrzymuje zlecenia od RIAS chamber choir, The London Sinfonietta, the Orchestra d‘Archi Italiana, the Winterthur Chamber Orchestra, the Cheltenham Music Festival oraz od Filharmoników Berlińskich.. W 2007 r. skomponował utwór “Dancing Light” na trąbkę, big band i orkiestrę smyczkową dla Swiss Jazz Orchestra i Camerata Bern, a także “Symbiosis” – koncert na klarnet i trąbkę z orkiestrą smyczkową, napisany dla Franz Liszt Chamber Orchestra.

Stockhausen komponuje także muzykę filmową. Opublikował i uczestniczył w nagraniu ponad 60 płyt.

Zapowiedź singla

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =