Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Poszukiwani spadkobiercy Poetów Wyklętych

Krakowska grupa WU.HAE, przygotowała nową płytę  zatytułowana "Poeci Wyklęci". Znajdą się na niej teksty: Ireneusza Iredyńskiego, Rafała Wojaczka, Stanisława Grochowiaka, Andrzeja Bursy i Kazimierza Ratonia. Problem polega na tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, zespół by wydać tę płytę musi uzyskać zgodę autorów lub ich spadkobierców, a ich miejsca pobytu nie zna żadna z instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich i pokrewnych.

"Poeci Wyklęci" jest określeniem grupy twórców, w takim samym stopniu, będącymi outsiderami i życiowymi skandalistami, co bacznymi ale i krytycznymi obserwatorami rzeczywistości. Ich poezja była niedoceniana lub wręcz odrzucana za życia, a po śmierci stawała się przedmiotem kultu. Życiorysy i twórczość tych ludzi odsłaniają obraz zbuntowanych, szalenie wrażliwych jednostek, które bez zahamowań, w sposób poruszający i demaskatorski, komentowały rzeczywistość, płacąc z to wysoką, często najwyższą cenę. Ich tragiczne i poplątane losy wydały się muzykom WU.HAE bardzo bliskie ze względu na podobne doświadczenia życiowe.

Bzyk i Guzik, liderzy zespołu, często świadomie przekraczali normy, manifestując swój bunt przeciwko przyjętym zasadom społecznym. W ich życiorysach znajdziemy alkohol, używki, pobyty w zakładach psychicznych i konflikty z prawem. Tak jak Poeci Wyklęci, solidnie zapracowali na opinię nieprzystosowanych, wyrzutków społecznych

Nowa płyta WU.HAE jest subiektywnym wyborem utworów Poetów Wyklętych -  Ireneusz Iredyński, Rafał Wojaczek, Stanisław Grochowiak, Andrzej Bursa i Kazimierz Ratoń - oraz napisanych specjalnie na tę okazję tekstów własnych. Na płycie nie zabraknie też nowoczesnej, rockowej muzyki o tradycyjnym, nowohuckim brzmieniu. Całość, tak jak zawsze wywoła pewnie kontrowersje i skrajne emocje, na co wszyscy zainteresowani liczą. Płyta ma się ukazać jeszcze w tym roku!

Zespół apeluje o pomoc, jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje na temat spadkobierców w/w poetów dajcie znać na adres:  managment@wu-hae.pl

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =