Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Trasa gold-ring-bristly-headdress & OPENCLOSE

Reprezentują  w Polsce międzynarodową scenę swobodnej improwizacji OPENCLOSE. Ich koncerty mają dwie części - występy solowe poszczególnych muzyków/performerów oraz drugą - swobodną improwizację, do której zapraszają muzyków z miasta, w którym grają

Trasa  gold-ring-bristly-headdress & OPENCLOSE to osiem koncertów. Rozpoczyna się w Berlinie 23 kwietnia, następnie Odnowa w Toruniu, Zamek Ujazdowski,  skłot Przychodnia w Warszawie, DOM w Łodzi, Baszta w Andrychowie, Dni Chaosu w Krakowie.

gold-ring-bristly-headdress & OPENCLOSE GALARRETA/KRAPOOLA/EEE-KORN T
 
Christian Galarreta - Peru / Francja
Christian Galarreta to interdyscyplinarny kompozytor i wykonawca muzyki współczesnej i noisu.
W latach 1995-1998 studiował grę na fortepianie, śpiew i komponowanie muzyki w konserwatorium Josafar Roel Pineda w Limie oraz elektronikę cyfrową na uczelni Peruvian Systems Institute (SISE). W okresie 1995-2010 założył grupy muzyczne DiosMeHaViolado, Evamuss i Tica, trzy najważniejsze zespoły wykonujące muzykę eksperymentalną na peruwiańskiej scenie alternatywnej. Od tego czasu opublikował samodzielnie, jak i w ramach projektów grupowych, ponad 70 wydawnictw muzycznych w wytwórniach na całym świecie. Artysta łączy głębię ciszy i dźwięku, wykorzystując zepsute urządzenia elektryczne, własnoręcznie zrobione instrumenty muzyczne, kontrolowaną indukcję błędów w oprogramowaniu, narzędzia programowania oraz wyodrębnianie nieodczuwalnych zjawisk fizycznych tak, by stały się słyszalne. Wykorzystuje te doświadczenia w swoich instalacjach dźwiękowych i performance’ach. Organizuje wystawy, występuje na koncertach i wygłasza wykłady na warsztatach w Ameryce Łacińskiej i w Europie. Najbardziej interesuje go zastosowanie wyżej wymienionych interfejsów i samoregulujących się systemów w produkcji dźwięku jako formy nieposłuszeństwa,.,vfl;fl i samodzielnej organizacji społecznej.
Linki:
sajjra.net
soundcloud
myspace

KRAPOOLA - MaD/Berlin - (Umarmungenund UmanUnger,Ein Welt aus Hack)
Hiszpański muzyk i peformer mieszkający aktualnie w Berlinie. Realizuje performesy dżwiękowe, w których korzysta z zbudowanych przez siebie instrumentów, znalezionych obiektów i przedmiotów. Założyciel projektów “Indhecenter”, “Krapoola” oraz “El Espeso de Medianoche”.
Jestem poskromicielem. Badam jak przedmioty na siebie oddziałują, kiedy pojawia się Entropia. Szum jest tylko jednym tego przejawem, nie autonomiczną rzeczywistością. Wzdłuż tej krzywej uczenia się powstała pamięć i objawiło się zapomnienie.
Mutacja właśnie się rozpoczęła.... Regresja? W moich występach samo-powstające urządzenia są na porządku dziennym, zwykle wyłaniają się z detrytusu i ku niemu zmierzają
.”
Linki:
freemusicarchive
youtube I
youtube II
youtube III
youtube IV

Marcin Wolniewicz - Polska
Muzyk, dźwiękowiec, trębacz, filozof. Członek transelektrobigbitimprowizacyjnej grupy Videoturisten oraz eksperymentalnej Grupy Dialogu. Autor instalacji dźwiękowych, uważny obserwator życia wokół.
Linki:
youtube I
youtube II


EEE-KORN T - Polska
-czy antymuzyka może być całkowicie muzyczna?
 - nie
 -można to udowodnić?
 - nie
 - a więc poza podobieństwem zewnętrznym  nie można znaleźć cechy różniącej od muzyki?
 - nie
 - czy gdyby nadać jej formę muzyki, można by ją odróżnić?
 - nie


Anti-music i Dźwięki Mowy.
Badanie komunikacji przez przetwarzanie ingardenowskiej uniwersalnej koncepcji wielowarstwowej harmonii dzieła sztuki - jest w intencji wzbudzaniem i kreowaniem komunikacji między odbiorcami a twórcami. Celem jest polilog (wypowiedź wielu osób naraz, który stanowi formę partytury), gdzie większa liczba uczestników komunikacji zwiększa możliwość zakłóceń na skutek nieuwagi, odmienności intencji i zainteresowań i prowadzi do selekcjonowania kreatywnych zakłóceń wynikających z odmienności intencji.
Założyciel Grupy Dialogu, Openclose, Zmarszczki, Silnik.
Linki:
youtube I
youtube II
34dialog.wikispot.org

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =