Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Recenzje

Powoli, ale sukcesywnei odkopujemy się z zaległych recenzji. To może popotrwać, dlatego do odwołania wstrzymujemy przyjmowanie muzyki do recenzji. 

Ex Auditu 1/2018

Garść informacji muzycznych na początek roku.

Onlygoodmusic.pl reanimacja

Podejmuję drugą próbę podniesienia onlygoodmusic.pl z ruiny. Mam nadzieję, że tym razem skuteczną i ostateczną.

Wracamy

Drodzy Czytelnicy,

Rok 2017 przynosi nowe wyzwania. Jednym z postanowień noworocznych jest reaktywowanie onlygoodmusic.pl. Pierwsze kroki, już zrobione. Poprawiliśmy kulejący design strony, jest już pierwsza w tym roku recenzja. Zapraszamy do nas, szukajcie nas również na facebooku.

IV Kalisz Ambient Festiwal

Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy.

Gdańskie Spotkania Inicjatyw Muzycznych "PROTOKULTURA"

Gdańskie Spotkania Inicjatyw Muzycznych „PROTOKULTURA” to pierwsze tak szeroko zakrojone wydarzenie w Gdańsku, skupiające różne, często dość odległe środowiska muzyczne, pokazujące charakter ich działalności, która od wielu lat odbywa się niejako na uboczu głównego nurtu, a jednak może pochwalić się wieloma sukcesami.

Ex Auditu 6/2014

Najnowsza porcja muzycznych wiadomości.

Kalisz Ambient Festiwal III

Przed nami trzecia edycja Kalisz Ambient Festiwal. Impreza odbędzie się 25 Października 2014 w klubie studenckim Pod Muzami. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Muzyka nad Notecią

Już 12 października miłośników Nakielskiej Sceny Muzycznej, a przede wszystkim fanów ciężkiej muzyki nie pozbawionej klimatu czeka prawdziwa gratka. Tego dnia w Sali Kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury przy Mickiewicza 3 deski sceniczne dzielić będą dwa zespoły z Bydgoszczy: ALHENA i Egoistic, a zwieńczeniem wieczoru będzie koncert jednego z największych odkryć polskiej sceny rockowo-metalowej – stołecznego Tides From Nebula!

Ex Auditu 5/2014

Pora na wiadmości

Ex Auditu 4/2014

Pozbieraliśmy muzyczne okruchy informacji.

Ex Auditu 3/2014

Muzyczne wieści, które pominął Marek Sierocki.

Ex Auditu 2/2014

Porcja muzycznych informacji.

Ex Auditu 1/2014

Uzbierało się trochę muzycznych informacji do przekazania. Zapraszamy!

Koncerty w planetarnej aurze - Aqualuna

Koncerty w planetarnej aurze to cykl występów muzyków eksperymentalnych w sali Planetarium Instytutu Fizyki AJD, czyli Kinie Sferycznym, połączonych z projekcjami obrazów przestrzeni kosmicznej pod kopułą Planetarium. 8 lutego 2014 o godz. 20:00  w Planetarium pojawi się Rafał Iwański ze swoim nowym projektem audio-wizualnym, Aqualuna, który stworzył wraz z Anną Pilewicz.

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012 - raport

Jak wygląda obecnie polski rynek fonograficzny? Na to pytanie starali się udzielić odpowiedzi autorzy raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012”, który został zaprezentowany 21 stycznia w Warszawie.

Live In Proegress: 1000SCHOEN

W imieniu organizatorów zapraszamy na styczniowy koncert z cyklu Live In Progress. Tym razem w CSW Łaźnia wystąpi projekt 1000SCHOEN.

Tony Clifton Presents vol. 3

Zapraszamy na trzeci odcinek serii koncertowej Tony Clifton Presents, który odbędzie się 20 grudnia w sali widowiskowo kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Queen Symfonicznie ogłasza nowe daty koncertów na rok 2014

Queen Symfonicznie ogłasza nowe daty koncertów na rok 2014.

Koncert i instalacja dźwiękowa - Presence

Zapraszamy na koncert i prezentację instalacji Krzysztofa Arszyna Topolskiego. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ex Auditu 7/2013

Dziś wieści od: Archangelica, Brown, Buenos Agres, Co-Sovel, From Afar, Szabrañski, Whisper

Tangerine Dream w Polsce

4 czerwca 2014 roku w warszawskiej Arenie Ursynów wystąpi legendarna formacja Tangerine Dream.

Medytacja dźwięku - Mammoth Ulthana w Galerii EL

W imieniu Centrum Sztuki Galeria EL zapraszamy na koncert projektu Mammoth Ulthana

Koncert Satyricon

Już w najbliższy piątek (29.11), na deskach warszawskiej Progresji wystąpi jedna z największych gwiazd metalu - grupa Satyricon.

JazzBez& OpenClose - scena swobodnej improwizacji

W dniach 24 - 29 listopada odbędzie się kolejna trasa koncertowa, na której na scenie swobodnej improwizacji Openclose, zagrają: JIKU55 - Japonia, B*TONG - Szwajcaria, Angela - Hiszpania, Krapoola - Berlin, Andrzej Turczynowicz - Polska, Muozik - Polska. W imieniu organizatorów zapraszamy.

12 edycja Wroclaw Industrial Festival

W dniach 7-9 listopada odbędzie się 12 edycja Wroclaw Industrial Festival.  Zgodnie z wieloletnią tradycją festiwal będzie odbywał się w różnych lokalizacjach, z głównymi koncertami w klimatycznej Sali Gotyckiej.

Moonspell na 3 koncertach w Polsce

Niezwykle lubiana w Polsce grupa Moonspell rozpoczyna jutro trzy koncertową trasę po Polsce. Zespół zagra  w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Fuka Lata - zmiany, singiel i koncerty

Projekt Fuka Lata zaskoczył garścią wiadomości.

Ex Auditu 6/2013

Uzbierała się niemała paczka muzycznych wieści. Zapraszam.

Paneliści konferencji "Menadżer 3D"

Znani są pierwsi paneliści konferencji dla menedżerów muzycznych, która odbędzie się 26 października w Poznaniu. Wśród nich są między innymi Glaca, menedżerka Fokusa czy menedżer Małgorzaty Ostrowskiej. Konferencja "Menedżer 3D, czyli trzy wymiary pracy menedżera" towarzyszy pierwszej edycji Targów Muzycznych Music Lab w Poznaniu.

Siódmy numer Hard Art

16 października ukaże się nowy numer Hard Art. To już siódma odsłona periodyku prowadzonego wspólnie przez Beast of Prey i Zoharum

Zobacz koncert HellHaven

Grupa HellHaven opublikowała zapis koncertu jaki miał miejsce 29 maja 2013 roku w krakowskim klubie Lizard King.

Koncert Duo Kobi / Bolcsó

Już 4 października w CSW Łaźnia w Gdańsku na Dolnym Mieście odbędzie koncert dwóch muzyków - szwajcarskiego artysty Christiana Kobi i węgierskiego muzyka Bálinta Bolcsó. Koncert oparty będzie na dźwiękach saksofonu oraz muzyce elektronicznej. Występ będzie częścią trasy koncertowej obejmującej Polskę i Niemcy.

Singiel "Goodbye My Joy" dostępny na CD

Singiel "Goodbye My Joy", który grupa Lebowski nagrała z gościnnym udziałem Markusa Stockhausena doczekał się premiery na fizycznym nośniku.

Konkurs Paranoia Inducta - wyniki

Prezentujemy wyniki konkursu związanego z projektem Paranoia Inducta

Alhena ma nową wokalistkę

Bydgoska grupa Alhena rozstała się z dotychczasową wokalistką, Natalią Bassak i ogłosiła casting na to stanowisko. Jak okazuje się zespół szybko uzupełnił braki kadrowe.

Wygraj album Maze Of Death

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez serwis muzyczny OnlyGoodMusic. Mamy dla Was album z wyjątkową muzyką.

Menedżer 3D

Ruszyły zapisy na konferencję "Menedżer 3D, czyli trzy wymiary pracy menedżera”. Organizowana przez redakcję "Rynku Muzycznego” przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich (organizatorów Targów Muzycznych Music Lab) konferencja odbędzie się 26 października 2013 r. Wezmą w niej udział czołowi przedstawiciele branży muzycznej w Polsce.

Austin Osman Spare - Anatema Zosa

Jest już dostępna nowa publikacja Zoas Press: Austin Osman Spare - Anatema Zosa Książka dostępna w wersji standardowej i deluxe.

Heavier Than Broken Hearts na winylu

Jest już winyl formacji heavier than broken hearts. Płyta została wydana przez niemiecką wytwórnię Nasoni-Records. Do ogólnoświatowej sprzedaży trafiło pięćset sztuk płyty, w tym edycja limitowana do stu egzemplarzy na szarym winylu.

Kalisz Ambient Festiwal II

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Kalisz Ambient Festiwal. Wystąpią: Accomplice Affair, Maciek Szymczuk, The Riskers, Inner Vision Laboratory, Skinwalk i Garden of Music. Zachęcamy do uczestnictwa!

Alhena bez wokalistki

Mamy dla Was smutną wiadomość. Drogi zespołu Alhena i jego wokalistki, Natalii Bassak, rozeszły się…

Nowy teledysk zespołu Lebowski

Singiel grupy Lebowski "Goodbye My Joy" z udziałem wybitnego trębacza jazzowego Markusa Stockhausena doczekał się oficjalnej premiery w formie teledysku.

Laurie Anderson na festiwalu Artloop

Już 6 września w ramach festiwalu Artloop w Sopocie wystąpi Laurie Andreson, jedna z najważniejszych amerykańskich artystek awangardowych naszych czasów.

In Progress: Donowan & Chilton + Opiumathic

Anthony Donovan i Matt Chilton (członkowie nieistniejącego już zespołu Vultures Quartet) wystąpią wspólnie w CSW Łaźnia w ramach cyklu In Progress. Koncert duetu poprzedzi występ polskiego projektu Opiumathic.Całe wydarzenie odbędzie się 21 września.

Lebowski & Markus Stockhausen - Goodbye My Joy

Utwór "Goodbye My Joy" - to efekt międzynarodowej współpracy zespoł­­u Lebowski – polskich specjalistów od muzyki instrumentalnej z ikoną europejskiego jazzu, wybitnym niemieckim trębaczem Markusem Stockhausenem.

 

Najszybszy perkusista świata

Podczas imprezy Extreme Sport Drumming, która odbyła w ramach letnich targów NAMM najszybszy perkusista świata pobił rekord ilości uderzeń na sekundę.

Studiuj heavy metal

Dziś podzielimy się z Wami ciekawostką. New College Notthingam planuje od września uruchomić nowy kierunek studiów, który zainteresuje wszystkich fanów metalu. Będzie to licencjacki kierunek "Heavy Metal".

Nowy album projektu Ludola już dostępny

Do sprzedaży trafił już trzeci album projektu  Ludola, który przenosi nas do Warszawy anno 1944 - miasta bohaterów i heroicznych czynów.

8-bitowa Metallica

Pamiętacie? Pisaliśmy kiedyś o chiptune - muzyce generowanej przez układy dźwiękowe. To muzyka oparta na dźwiękach komputerowych maszyn  i mikrochipów, które dawno pokrył kurz. Dziś zaprezentujemy Wam albumy grupy Metallica w wersji 8 bitowej.

Koncept album od Chaos Engine Research

"The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence” to najnowsza płyta ośmiosobowego projektu metalowego Chaos Engine Research. Album produkowały jedne z najpopularniejszych nazwisk w polskim oraz światowym środowisku metalowym, zaś sami muzycy szukają wydawcy.

In Progress: Emiter/ Sundial Aeon

W ramach sierpniowej odsłony cyklu In Progress wystąpią Marcin Dymiter oraz grupa skupiona wokół projektu Sundial Aeon.

In Extremo w Polsce

Już 19 października 2013 na jedynym koncercie w Polsce wystąpi niemiecki zespół In Extremo.

VIII Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy

Stowarzyszenie im. Krzysztofa Komedy w Słupsku ogłasza VIII Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy.

Ex Auditu 5/2013

Kolejna porcja muzycznych wiadomości.

Lipcowy "Rynek Muzyczny"

Kolejne wydanie "Rynku Muzycznego" trafia do czytelników w całej Polsce. Nowy numer czasopisma, to również nowe działy oraz jeszcze więcej branżowych rozmów i tematów związanych z tym, jak skutecznie działać w polskim przemyśle muzycznym.

Jesienna edycja Akademii Menedżerów Muzycznych

Już 14 września rozpoczyna się nowa edycja pierwszej w Polsce szkoły dla menedżerów muzycznych. Dotychczasowi podopieczni Akademii już mogą pochwalić się niemałymi sukcesami. Uwaga, ilość miejsc w jesiennej edycji AMM także jest ograniczona

Poszukiwani spadkobiercy Poetów Wyklętych

Krakowska grupa WU.HAE, przygotowała nową płytę  zatytułowana "Poeci Wyklęci". Znajdą się na niej teksty: Ireneusza Iredyńskiego, Rafała Wojaczka, Stanisława Grochowiaka, Andrzeja Bursy i Kazimierza Ratonia. Problem polega na tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, zespół by wydać tę płytę musi uzyskać zgodę autorów lub ich spadkobierców, a ich miejsca pobytu nie zna żadna z instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich i pokrewnych.

Moonspell w Polsce

Portugalska grupa Moonspell zawita do Polski na trzy koncerty  Zespół odwiedzi nasz kraj w ramach jesiennej trasy koncertowej  "Alpha East Tour".

Ambient Festival 2013

Gorlicki Ambient Festival jest doroczną imprezą prezentującą ambitna muzykę elektroniczną. Ideą Imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Jubileuszowa, 15 edycja festiwalu to szansa by posłuchać na żywo Manuela Göttschinga, Rapoon, DigitalSimplyWorld i innych znakomitych twórców.

Tony Clifton Presents Vol. 2

Ponownie zapraszamy do bydgoskiej Estrady, gdzie w sobotę 13.07.2013 odbędzie się drugi odcinek serii koncertowej Tony Clifton Presents.

Ludola w Krakowie

6 lipca w krakowskim  Kinoteatrze "Wrzos" odbędzie się specjalny koncert grupy Ludola.

Nine Inch Nails - Came Back Haunted

Trent Reznor umieścił w sieci nowy teledysk grupy Nine Inch Nails. Obraz autorstwa znanego reżysera Davida Lincha poprzedza ostrzeżenie przed epilepsji.

HCP Festiwal Rzeszów

HCP Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Jedno z najważniejszych wydarzeń w Rzeszowie odbędzie się już w dniach 5-7 lipca 2013. Line up został ostatecznie zamknięty.

Muzyczny Festiwal Sound Around

Zapraszam serdecznie na festiwal muzyczny Sound Around, który odbędzie się od 27 do 29 czerwca w CSW Łaźnia w Gdańsku.

Ex Auditu 4/2013

Kolejna paczka informacji, szczególnie cenna dla wszystkich lubujących się w niespodziewanych dźwiękach.

Lynch wyreżyseruje teledysk Nine Inch Nails

To bardzo ciekawa informacja. Sam wielki David Lynch wyreżyseruje najnowszy teledysk grupy Nine Inch Nails.

Little Festival 2

20 czerwca w Teatrze Leśnym w Gdańsku odbędzie się druga edycja Little Festival.

Kraftwerk Publikation

18 czerwca będzie miała premierę pierwsza polska biografia grupy Kraftwerk.

Los Heraldos Negros & Openclose

Szykują się kolejne koncerty w ramach działania  międzynarodowej sceny swobodnej improwizacji Openclose.

Koncert Rzut Znajomym, czyli przeniesienie mikroświatów owadów na dźwięk

8 czerwca 2013 o godz. 19.00 w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście odbędzie się koncert projektu Rzut Znajomym.

Tony Clifton Presents Vol 1

Już 8 czerwca staruje seria koncertowa Tony Clifton Presents. Ideą przyświecającą koncertom tego cyklu jest promocja dobrej, ambitnej i artystycznej twórczości. Na wydarzeniach organizowanych pod tym szyldem zwolennicy grania na żywo będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze „pozamainstreamowe” projekty muzyczne pojawiające się nie tylko na rodzimej scenie. Dzięki udziałowi instytucji wspierających tego typu projekty ceny biletów  na koncerty organizowane przez Agencję Tony Clifton będą bardzo przystępne. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Nowy utwór Heavier Than Broken Hearts

Grupa Heavier Than Broken Hearts prezentuje kolejne nagranie i okładkę nadchodzącego longplaya.

Ex Auditu 3/2013

Przygotowaliśmy dla Was kolejną paczkę pełną ważnych, muzycznych informacji od: Bardzo Bardzo, Blank Space, Das Moon, Jackknife, Jahgi, Lecter, Neuronia, Pabieda, Puki 'Mahlu, Samokhin Band, Vedonist.

Nowe koncerty Queen Symfonicznie

Nie słabnie zainteresowanie projektem Queen Symfonicznie. Na najbliższe miesiące zespół potwierdził występy w największych salach aż 10 miast w całej Polsce.

Diamanda Galás w Polsce

Diamanda Galás obok grupy Tomahawk będzie największą gwiazdą 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Nie żyje Ray Manzarek z grupy The Doors

Założyciel grupy The Doors - Ray Manzarek przegrał walkę z rakiem. Muzyk zmarł wczoraj w wieku 74 lat.

Majowy "Rynek Muzyczny"

W piątek (17.05) do czytelników w całej Polsce trafiło najnowsze wydanie pierwszego ogólnopolskiego miesięcznika branżowego "Rynek Muzyczny". Majowy numer, to m.in obszerne artykuły dotyczące obrotu muzyką w Internecie, importu sprzętu muzycznego czy korelacji pomiędzy muzyką a telewizją. To także wywiady z Wiesławem Weissem, Januszem Stokłosą, zespołem Enej i przedstawicielami różnych sektorów branży muzycznej

Wydarzenia muzyczne w CSW Łaźnia

Koncert specjalny Briana Labycza z Gerard Lebik Duo oraz kolejna odsłona cyklu In Progress to propozycja na weekend Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku

Anathema akustycznie

Grupa Anathema zagra specjalny, akustyczny koncert w Warszawie

Hard Art 6 już dostępny

Nowy numer HARD ART. To już szósta odsłona tego periodyku.

Votum bez wokalisty

Grupa Votum oficjalnie potwierdziła informację o odejściu wokalisty Macieja Kosińskiego. Zespół poszukuje jego następcy.

Wibracje Palsecam #5 - Tomás Tello + Janicki/Gołębiewski Duo

Piąta odsłona cyklu Wibracje Palsecam przynosi koncerty Tomása Tello oraz Janicki/Gołębiewski Duo zapraszamy!

Plany koncertowe Victorians

Pochodząca z Bielska-Białej grupa Victorians, która pod koniec roku 2012 zadebiutowała dobrze przyjętą płytą “Revival” zaprasza na najbliższe koncerty. Zespół wystąpi na 3 koncertach polskiej trasy The 69 Eyes

Lordi w Krakowie

8 grudnia 2013 na jedynym koncercie w Polsce wystąpi grupa Lordi, fiński zespół horror-rockowy, zwycięzcy festiwalu Eurowizja z utworem “Hard Rock Hallelujah”.

Koncert Emilie Autumn

W imieniu organizatorów zapraszamy na jedyny w Polsce koncert  wszechstronnej i oryginalnej artystki Emilie Autumn.

Trasa gold-ring-bristly-headdress & OPENCLOSE

Reprezentują w Polsce międzynarodową scenę swobodnej improwizacji OPENCLOSE. Ich koncerty mają dwie części - występy solowe poszczególnych muzyków/performerów oraz drugą - swobodną improwizację, do której zapraszają muzyków z miasta, w którym grają...

Klubowa odsłona festiwalu Transvizualia

Po fantastycznym i entuzjastycznie przyjętym występie oOoOO na 6 edycji Festiwalu Transvizualia 2012 w Gdyni, artysta powraca do Polski również na zaproszenie Festiwalu. W ramach TV Teaser wystąpią oOoOO, EBOLA APE + HERTZSHMERTZ, Stendek oraz Tomek Hoax. O stronę wizualną zadba VJ OZG.

Temple of Silence VI

Tegoroczna edycja Temple of Silence to już 6 odsłona festiwalu. Impreza kolejny raz odbędzie się w przestrzeni Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku wystąpi sześć projektów z kraju i z zagranicy, reprezentujących muzykę z kręgów Ambient / Industrial.

In Progress: Dan Senn

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu In Progress -  20 kwietnia  wystąpi Dan Senn.

Kolejny numer Hard Art już wkrótce

15 kwietnia ukaże się nowy numer HARD ART. To już szósta odsłona tego periodyku.

Hipgnosis zaprasza na wiosenną trasę koncertową

Krakowska grupa Hipgnosis poruszająca się muzycznie na styku stylistyk artrock/ambient/alternatywa już w przyszłym tygodniu rozpocznie wiosenne koncerty.

Wibracje Palsecam - Rapoon

Kolejna odsłona cyklu Wibracje Palsecam, to szansa by posłuchać na żywo legendy muzyki elektronicznej. W sobotę 6 kwietnia, w poznańskim CK Zamek wystąpi Rapoon.

Ex Auditu 2/2013

Nazbierało się poświątecznych newsów. Zachęcamy do lektury.

Another Pink Floyd zaprasza na kwietniowe koncerty

1 marca minęła okrągła 40 rocznica wydania płyty “The Dark Side of The Moon”. To doskonała okazja aby zaprosić fanów Pink Floyd i wspólnie z zespołem Another Pink Floyd, pierwszym polskim tribute bandem Floydów, wspólnie uczcić okrągłe urodziny jednej z najważniejszych płyty wszechczasów. W całości na żywo Ciemna Strona Księżyca oraz najbardziej znane floydowskie utwory na ponad dwugodzinnym koncercie w trzech polskich miastach.

Świętujcie

Wpisując się w trend, mamy dla Was coś świątecznego.

Nazareth w Polsce

Legendarni Szkoci z grupy Nazareth przyjadą do Polski w kwietniu 2013 r. na trzy koncerty.w ramach  "God Of The Mountain Tour 2013“. Ponownie w roli supportu zobaczymy polsko-grecko-niemiecki zespół Tri State Corner, którego popularność dynamicznie rośnie na całym świecie.

Marcowy "Rynek Muzyczny"

Marcowe wydanie czasopisma "Rynek Muzyczny"  trafia na rynek. W kolejnym numerze magazynu przeczytamy między innymi o miejscach dystrybucji muzyki, projekcie ustawy o otwarciu zasobów publicznych czy perspektywach stojących przed światowym rynkiem muzycznym

Rusza CoCArt Music Festival

Zapraszamy na tegoroczną edycję CoCArt Music Festival

Zmiany w składzie Xanadu

Mish Jarski, dotychczasowy wokalista grupy  Xanadu postanowił opuścić szeregi zespołu. Formacja poszukuje nowego wokalisty.

Heavier Than Broken Hearts zapowiada album

Muzycy Heavier Than Broken Hearts prezentują pierwsze nagranie z debiutanckiego longplaya. Utwór nosi tytuł "Widow” i zapowiada album, który nakładem wytwórni Legacy Records ukaże się już wkrótce.

Nabór do Akademii Menedżerów Muzycznych

Ruszyły zapisy na drugą edycję zajęć Akademii Menedżerów Muzycznych. W ramach zajęć, wszystkich chętnych do zawodowego kierowania zespołem bądź artystą przygotowują m.in. Wiesław Weiss, Sławomir Pietrzak, Maciej Pilarczyk czy Jerzy Tolak.

Skład VII Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie

Organizatrzy podali oficjalny skład zespołów jakie wystąpią podczas VII Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie.

Chmurny koncert Maćka Szymczuka

Maciek Szymczuk promuje swój nowy album. Zapraszamy na koncert do tyskiego MCK.

Lebowski na Dworcu Głownym we Wrocławiu

Wielu wrocławian z pewnością pamięta czasy, gdy działało kino "Dworcowe". W najbliższy weekend, 17 marca, na Dworcu Głównym PKP będzie można obejrzeć pokazy filmowe, koncert, wziąć udział w warsztatach i grze miejskiej. Atrakcją wieczoru będzie koncert grupy Lebowski.

Grupa Thin Lizzy zmieniła nazwę

Zgodnie z zapowiedzią formacja Thin Lizzy zmieniła nazwę. Zespół przyjął miano Black Star Riders.

Zmarł Clive Burr

12 marca zmarł Clive Burr, były perkusista Iron Maiden.

Fish w Progresji

W imieniu klubu Progresja zapraszamy na koncert legendarnego wokalisty Marillion.

Przedsprzedaż biografii Davida Bowiego

Można już zamawiać bestsellerową biografię Davida Bowiego autorstwa Marca Spitza.

Tony Iommi z piosenką na Eurowizję

Kompozycja zatytułowana "Lonely Planet", której autorem jest słynny gitarzysta Tony Iommi ma szansę zawojować Konkurs Eurowizji.

Randy Blythe niewinny

Czeski sąd uznał, że Randy Blythe - muzyk Lamb of God jest niewinny spowodowania śmierci fana zespołu.

Jarocin Festival 2013: pierwsze zespoły

Poznliśmy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Festiwalu w Jarocinie. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.

3Gramy - 3Koncerty - ekskluzywnie, elitarnie, efektownie!

Trzy unikatowe wydarzenia muzyczne szykuje dla Łodzian Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. Podczas trzech koncertów zaplanowanych na trzy kolejne miesiące tego roku, w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83) wystąpią trzy niekwestionowane osobistości muzyczne.

Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

Nie słabnie zainteresowanie projektem Queen Symfonicznie. W niedzielę 14 kwietnia muzycy Alla Vienna i chór Vivid Singers z repertuarem Queen wystąpią w Filharmonii Podkarpackiej (ul. Chopina 30).

 

Motörhead gwiazdą Ursynaliów 2013

Pilnie śpieszymy donieść, że gwiazdą tegorocznych Ursynaliów będzie grupa Motörhead.

The Dark Side of Warsaw

Od dronów, poprzez echa chillwave'u i lo-fi, kończąc na zdyscyplinowanym techno - cykl koncertów The Dark Side of Warsaw udowodni Wam, że Warszawa ma oblicze, którego nie znacie.

Wibracje Palsecam: Tabata Mitsuru i LXMP

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Wibracje Palsecam", w którym wystąpi japoński gitarzysta Tabata Mitsuru. Towarzyszyć mu będą warszawscy artyści, tworzący projekt LXMP –  Piotr Zabrodzki oraz Macio Moretti.

Ex Auditu 1/2013

/26.02.2013/ Nazbierała się garść informacji dotyczących rodzimej sceny muzycznej. Prezentujemy je w naszej pigułce.

Nine Inch Nails powraca!

/25.02.203/ To informacja, która zelektryzuje wielu fanów dobrej muzyki. Trent Reznor ogłosił właśnie powrót Nine Inch Nails. Zespół szykuje się do koncertów.

Rynek Muzyczny na luty 2013

Trwa kolportaż najnowszego wydania pierwszego ogólnopolskiego muzycznego miesięcznika branżowego „Rynek Muzyczny”. W nowym numerze przeczytamy m.in. o crowdfundingu, cyklu życia produktu na rynku, specyfice kontraktów muzycznych czy edukacji muzycznej w Polsce

In Progress: Tabata Mitsuru

Kolejna odsłona cyklu In Progress zapowiada się interesująco, 9 marca wystąpi Tabata Mitsuru.

Alhena kompletna

Grupa Alhena wreszcie w komplecie. Zespół na swojej oficjalnej stronie informuje o odnalezieniu "brakującego ogniwa".

Raport o stanie muzyki polskiej

Na stronie Instytutu Muzyki i Tańca  pojawiła się publikacja "Raport o stanie muzyki polskiej".

Slayer bez Lombardo?

Slayer ponownie bez Lombado? Wszystko na to wskazuje. Dave Lombardo nie zagra podczas australijskiej trasy koncertowej. jego obowiązki ma podobno pełnić Jon Dette. 

Nowy teledysk grupy Katatonia

Oto najświeższy teledysk grupy Katatonia. Obraz powstał do utworu "Lethean", pochodzącego  albumu "Dead End Kings".

Metalfest 2013

W dniach 20-22.06.2013 odbędzie się kolejna edycja Metalfest. Polska odsłona festiwalu odbywa się nad malowniczo położonym jeziorem „Sosina”. Organizatorzy zaprezentowali już znaczną część zespołów, które zagrają w tym roku.

Sirrah na tegorocznym Castle Party

Wszyscy wychowani na dobrej muzyce rodem z lat 90-tych na pewno pamiętają grupę Sirrah. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Zespół reaktywuję się na specjalny koncert podczas tegorocznej edycji festiwalu Castle Party.

Riverside prezentuje New Generation Tour 2013

Warszawski zespół RIVERSIDE, który w ubiegłym tygodniu wydał nowy album “Shrine Of New Generation Slaves” już na początku kwietnia rozpocznie polską część trasy koncertowej NEW GENERATION TOUR 2013.

Konkurs Noworoczny - wyniki

Pora wynagrodzić Waszą cierpliwość i ogłosić wyniki naszego konkursu.

Cover Festival 2013 - istotne zmiany!!

Nastąpiły istotne zmiany organizacyjne Cover Festival! Według organizatorów mają przynieść tylko i wyłącznie korzyści.

Wibracje Palsecam #2: Buczek i Demonszy

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na drugą odsłonę koncertowego cyklu WIBRACJE PALSECAM. Koncert odbędzie się 9 lutego, a jego gwiazdą będzie Sebastian Buczek.

In Progress: Benicewicz i INIRE

Zapraszamy kolejny  koncert w ramach cyklu In Progress. Tym razem w  Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia zaprezentują się Wojciech Benicewicz i projekt Inire.

Konkurs Noworoczny

Żywot recenzenta nieodzownie wiąże się z gromadzeniem najróżniejszych płyt. Rozszerzając idee recenzji jako, przybliżania czytelnikom muzyki, pragniemy podzielić się z Wami jej fizyczną postacią. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez serwis muzyczny OnlyGoodMusic.

Cover Festival w Katowicach

W lutym rozpocznie się Cover Festival, pierwszy w Polsce festiwal coverowy poświęcony twórczości największych zespołów rockowych na świecie. Pierwszy koncert będzie hołdem złożonym takim legendom, jak AC/DC, Black Sabbath i Ozzy Osbourne oraz grupie Motorhead. Będzie to jednocześnie Ogólnopolski Zlot Fanów Ac/Dc, Black Sabbath, Ozzy Osbourne i Motorhead.

Nowy numer "Rynku Muzycznego"

Nowy numer pierwszego ogólnopolskiego miesięcznika branżowego "Rynek Muzyczny” trafia już do przedstawicieli branży muzycznej w całej Polsce. W bieżącym wydaniu miesięcznik porusza między innymi kwestie związane ze sprzedażą muzyki w sieci, kondycją polskich studiów nagrań czy obecnością muzyki w mediach.

Wibracje Palsecam #1

Rusza tegoroczna edycja koncertów z cyklu Wibracje Palsecam. Gwiazdą pierwszej odsłony tego wydarzenia będzie Julien Ottavi.

Julien Ottavi zagra w ramach In Progress

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu In Progress. Tym razem w  Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia zaprezentuje się Julien Ottavi.

Dead Can Dance ponownie w Polsce

Grupa Dead Can Dance powróciła do aktywnego koncertowania przy okazji promocji albumu  "Anastasis".  Śledząc ich stronę i profile w social media można było łatwo zauważyć, że bilety na kolejne koncerty dosłownie znikały zaraz po rozpoczęciu sprzedaży. Dopisek Sold Out przy niemal wszystkich datach, potwierdzał wielkie zapotrzebowanie na Dead Can Dance. Podobnie było w Polsce, dlatego zespół w przyszłym roku ponownie odwiedzi nasz kraj.

Sukces audiomatu

Sporym sukcesem okazał się audiomat - maszyna do sprzedawania muzyki zaprezentowana na tegorocznym Festiwalu Audio Art w Krakowie. Najprawdopodobniej urządzenie wyruszy w trasę po Polsce.

Pierwszy numer "Rynku Muzycznego”

Od 22 listopada dostępny jest kolejny numer ogólnopolskiego miesięcznika branżowego "Rynek Muzyczny”. Miesięcznik ma być w zamyśle twórców biznesowym spojrzeniem na ludzi i wydarzenia związane z polskim i nie tylko środowiskiem muzycznym.

SpaceFest! 2012

SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.

Grzegorz Kupczyk otrzymał Złoty Krzyż Zasługi!

Grzegorz Kupczyk został uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym - Złotym Krzyżem Zasługi.  Odznaczenie otrzymał za wybitny wkład w kulturę narodową.

Fear Factory i Devin Townsend Project W Polsce

/29.11.2012/ Mówią o nich: wizjonerzy w świecie metalu. Fear Factory i Devin Townsend Project ruszyli we wspólną trasę "The Epic Industrialist Tour”, która zawita również do Polski

Wieści od Hipgnosis

Sporo się dzieje w obozie grupy Hipgnosis. Zespół szykuje specjalny występ oraz premierę swojej dyskografii na winylach.

Wibracje Palcesam 6

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu WIBRACJE PALSECAM. Gościem szóstego spotkania po tym szyldem będzie duet 2kilos &More. Zapraszamy.

Kraftwerk w Polsce!

/16.11.2012/ Powoli klaruje się koncertowy kalendarz na 2013 rok. Jego mocnym punktem będzie z pewnością przyszłoroczna odsłona Festiwalu  Malta. Po spektakularnym ściągnięciu do Polski grupy Nine Inch Nails, udanych koncertach Portishead, Faith No More przyszła pora na kolejną legendę. Tym razem poznański festiwal odwiedzi legendarna formacja Kraftwerk.

Riverside szykuje nowy album

/15.11.2012/ Grupa Riverside ujawniła pierwsze konkretne informacje na temat nowego albumu. Krążek będzie nosił tytuł "Shrine of New Generation Slaves"  i ukaże się w styczniu przyszłego roku.

Dźwiękospacery

Celem projektu Dźwiękowiska jest wspieranie kreatywności muzycznej młodzieży poprzez eksperymentowanie z różnymi formami aktywności twórczej powiązanej ze zmysłem słuchu, a także zwrócenie uwagi na krajobraz akustyczny.  Tym razem zapraszamy na Dźwiękospacery.

In Progress: Mats Lindström

Cykl "In Progress" to jeden ze sztandarowych projektów CWS Łaźnia. Tym razem w imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 17 listopada. Tym razem wystąpi Mats Lindström.

Wibracje Palsecam #5

Zapraszamy na kolejną - piątą odsłonę imprezy Wibracje Palcesam. Nasz serwis medialnie czuwa nad wydarzeniem.

Lux Occulta powraca!

To już pewne: po 10 latach milczenie przerywa grupa Lux Occulta. Zespół pracuje nad 5 studyjnym albumem.

Przypominamy: pierwsza edycja Kalisz Ambient Festiwal!

Z patronackiego obowiązku, ale i kierując się sympatią oraz szacunkiem pragniemy przypomnieć o pierwszej odsłonie Kalisz Ambient Festiwal. Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia w kaliskim klubie studenckim "Pod Muzami" .

Festiwal Trans/Wizje 3

Z okazji wydania 3. numeru pisma psycho-aktywnego Trans/Wizje, 1 grudnia 2012 roku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się  Festiwal TRANS/WIZJE 3.

In Progress: Mario De Vega

"In Progress" to jeden z flagowych projektów CWS Łaźnia. Dziś mamy okazję zaprosić Was na kolejny koncert, który odbędzie się w ramach tego cyklu. W najbliższą sobotę (tj. 20.10) wystąpi Mario De Vega.

Koncert Synapsis

Zapraszamy na koncert projektu Synapsis, który odbędzie się 19 października w Gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Wibracje Palsecam #4

Zapraszamy na ciekawe wydarzenie, które odbędzie się 19 października w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Open Source Noise

Dźwiękowiska to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Prowadzą je zaproszeni artyści i teoretycy. Kuratorem projektu jest muzyk, performer i artysta dźwiękowy Krzysztof Topolski „Arszyn”.  Tym razem zapraszamy na 4-dniowe warsztaty pod nazwą "Open Source Noise".

Diabeł Bolesława Wójcickiego

Prezentujemy nową książkę w katalogu ZOAS Press. Pozycja ta jest zwiastunem kolejnych ezoterycznych publikacji, które wydawnictwo pragnie odkurzyć i ocalić od zapomnienia.

Intermediale Festiwal 2012

19 października rusza kolejna edycja Intermediale Festiwal w Legnicy. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, pokazy wideo, audiowizualne performance oraz warsztaty audiowizualne. 

Pierwszy koncert projektu Ludola

Na tą wiadomość czeka sporo osób. W Święto Niepodległości grupa Ludola zagra historyczny pierwszy koncert.

Piąty numer Hard Art w drodze

Już wkrótce, bo 19 października  ukaże się piąty numer HARD ART. Jesienne wieczory umili Wam 64 strony o muzyce i kulturze z kręgu: dark ambient, industrial, experimental, noise, avangared i neo-folk. Szczegóły wewnątrz newsa.

Nightwish bez wokalistki

Dla redaktorskiego porządku publikujemy wiadomość, która wstrząśnie posadami wielu młodych fanów ciężkiego brzmienia. Grupa Nightwish ponownie bez wokalistki. Zespół podziękował za współpracę Anette Olzon.

Powracają legendy polskiego heavy metalu

W październiku, nakładem agencji RDS MUSIC ukażą się płyty zespołów, które zapisały się na kartach historii polskiego heavy metalu. Grupy Hammer, Stos i Killjoy powracają z nowymi albumami.  Ukaże się również mocna składanka "Polish Metal Heroes”, na której nie zabraknie czołowych nazwisk i zespołów polskiej sceny metalowej

Cradle Of Filth ponownie w Polsce

Niezwykle popularna w naszym kraju grupa Cradle Of Filth zapowiedziała się z dwoma koncertami. Zespół zawita do Polski w listopadzie i zagra koncerty w Warszawie i Krakowie.

Jaskinia Hałasu

25 września ukazała się książka zatytułowana "Jaskinia hałasu". To pierwsza w Polsce publikacja na temat polskiej, podziemnej sceny metalowej.

Ostatnia trasa Therion

Grupa Therion świętować będzie swoje 25 lecie podczas trasy "Flowers of Evil". Jak zapowiada lider formacji Christofer Johnsson - będzie to ostatnia możliwość zobaczenia formacji na żywo.

Ex Auditu 18/2012

/19.09.2012/ Kolejna porcja wiadomości ze świata muzyki. Dziś spieszymy z informacjami dla fanów formacji: AC/DC, Amorphis, Anthrax, Dead Can Dance, Epica, From Afar, Gamma Ray, Gorgoroth, Helloween, Hermetic Evolution, Hipgnosis, Katatonia, Korpiklaani, Kreon, Marylin Manson, Mayhem, Neurosis, Nick Cave, Queens Of The Stone Age, Revamp, Riverside, Sabaton, Saxon, Sellisterium, Slipknot, Sonata Arctica, Soundfear, Thin Lizzy, Theatre Of Tragedy, The Cult, Vader, Voivod.
 

Nadchodzi miesięcznik "Rynek Muzyczny”

Pod koniec września ukaże się zerowy numer (demonstracyjny) nowego miesięcznika "Rynek Muzyczny”.  Czasopismo  ma być w zamyśle twórców biznesowym spojrzeniem na ludzi i wydarzenia związane ze środowiskiem muzycznym - z polskim i nie tylko.

Najbogatsi wokaliści

Zarobki gwiazd sceny od zawsze elektryzują opinię publiczną. Złośliwi pytają: za co? Inni podziwiają i po cichu ćwiczą (przy goleniu). Oto najlepiej zarabiający wokaliści.

Zapowiedzi płytowe

Wydawnicza jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Swoje plany w tej materii ogłosiły właśnie dwa rodzime labele: Zoharum oraz Rage In Eden. Gwarantujemy, że każdy miłośnik szeroko pojętej anty muzyki znajdzie coś dla siebie.

Rosyjska Arcona w Polsce

Rosyjska Arkona przyjedzie na dwa koncerty do Polski, wreszcie by zagrać jako headliner.  Folk-pagan metalowa grup promować będzie swój album "Slovo".

Moravian Induistrial Festival 2012

Szykuje się czwarta edycja imprezy Moravian Induistrial Festival. Podczas dwudniowej imprezy 5 i 6 października  zaprezentuje się  wielu artystów z różnych kręgów  muzyki elektronicznej, ambientu i industrialu. Tradycyjnie już festiwal ma charakter międzynarodowy.

Dźwiękowiska - Spotkanie I

Dźwiękowiska to cykl warsztatów, koncertów oraz wykładów poświęconych muzyce eksperymentalnej oraz sztuce, której głównym medium jest dźwięk. Prowadzą je zaproszeni artyści i teoretycy. Kuratorem projektu jest muzyk, performer i artysta dźwiękowy Krzysztof Topolski „Arszyn”.  Spotkania odbywają się w ramach projektu Art&Science Meeting. Zapraszamy na pierwszą serię warsztatów, które odbywają się w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wszystkie warsztaty są darmowe i dostępne dla wszystkich.

Sztuka Hałasu vol. 2

Zapraszamy na drugą edycję minifestiwalu "Sztuka Hałasu". Wystąpią: airth, XV Parówek, Arrm, Synapsis, Hannolainen, Jenot oraz Niziński / Załęski.

Przeglądu Muzyki Folkowej - EUROGALICJA

15 września 2012 roku odbędzie się pierwsza edycja "Przeglądu Muzyki Folkowej - EUROGALICJA". Zespoły, które powalczą w Zabajce o miano laureata Przeglądu grają mieszankę folku, punku, rocka, muzyki irlandzkiej i etnicznej. Zobaczymy takie grupy jak: Troty, Karczmarze, NaNowo, Hawok, Barban, Łubu Dubu. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie kiermasz rękodzieła, biżuterii i koszulek oraz występ warszawskiej grupy Żywiołak.

In Progress: Konrad Kucz

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA jest najlepiej rozpoznawalną instytucją wystawienniczą w Trójmieście. Poza głównym nurtem wystawienniczym w swoim dorobku ma mnóstwo koncertów, prezentacji filmowych, spotkań i paneli dyskusyjnych, warsztatów plastycznych i muzycznych. Naszych czytelników najbardziej zainteresuje projekt "In Progress" - cykl spotkań z muzyką współczesną, z działaniami muzycznymi połączonymi często ze sztuką teatralną akcjami parateatralnymi, tańcem, filmem i sztuką audiowizualną. W ramach tego wydarzenia we wrześniu odbędzie się koncert Konrada Kucza.

Ex Auditu 17/2012

/17.08.2012/ Wieści od: AC/DC, Anathema, Europe, Hammer, Immolation, Lamb Of God, Manowar, Marilyn Manson, Materia, Mayhem, Rob Zombie, Sepultura, Soundfear, Tarja Turunen, Testament, The Cure.

Kalisz Ambient Festival

Pod naszym patronatem odbędzie się pierwsza edycja Kalisz Ambient Festiwal. Wystąpią: Ab Intra, Accomplice Affair, Arrm, Biscavelet, X-Navi:Et, oraz  TTK i Baltazar Kobera. 

Wieści koncertowe

Najblisze miesiące przyniosą kilka bardzo ciekawych koncertów. Anathema? Katatonia? Therion? Paradise Lost? Może Kredki? Wybór jest naprawdę spory. Zapraszamy na szybki przegląd.

Zmarł Geoffrey Hughes

Informacja tylko pozornie z muzyką mało związana. Odszedł Geoffrey Hughes.

Lebowski wraca do studia

Ta informacja wymaga indywidualnego podania. Znakomita polska grupa Lebowski rozpoczyna pracę nad nowym materiałem.

Ex Auditu 16/2012

/25.07.2012/ Najnowsze informacje o: Amon Amarth, Anthrax, Borknagar, Dream Theater, Dying Fetus, Echoe, Enslaved, Finntroll, Gojira, Hate, Ihsahn, Kamelot, Katatonia, Kiss, Lacuna Coil, Lamb Of God, Liv Kristine, Lordi, Marillion, Metallica, Napalm Death, Nile, Ragnarok, Rob Zombie, Sabaton, Soulfly, Static X, The 69 Eyes, The Who, Tiamat, Trent Reznor, Within Temptation, Zakk Wylde, ZZ Top.

Kolejna odsłona koncertowego cyklu In Progress

Niezwykły koncert niezwykłych projektów na zamknięcie wakacyjnego cyklu In Progress! Legenda sceny dark ambientowej Desideri Marginis, znana dzięki doskonałym albumom z Cold Meat Industry oraz jedno z najciekawszych objawień polskiej sceny dark ambient Ab Intra  na jednej scenie z okazji obchodów pięciolecia Zoharum.

Alhena ostatni egzemplarz mini albumu do wygrania!

Bydgoska formacja Alhena ogłosiła konkurs, w którym możecie wygrać ostatni egzemplarz Ep-ki.

Cieszanów cieszy !

24 sierpnia rusza trzecia edycja Cieszanów Rock Festiwal. Wydarzenie okrzyknięte podkarpackim Woodstockiem cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rockowych melomanów z  całej Polski. W zeszłym roku trzydniowy festiwal odwiedziło 15 tysięcy ludzi.

XI Wrocław Industrial Festival

W dniach od 8 do 12 listopada br. odbędzie się jedenasta edycja Wrocław Industrial Festival. Organizator ujawnił garść szczegółów oraz plakat imprezy.

Festiwal Ambient Gorlice 2012

Festiwal Ambient jest doroczną imprezą prezentującą ambitna muzykę elektroniczną. Ideą Imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Impreza odbędzie 13 - 14 lipca 2012 w Gorlicach.

Zoharum przypomina o koncertach

Zapraszamy na najbliższe koncerty artystów związanych z wytwórnią Zoharum.

Ex Auditu 15/2012

/25.06.2012/ Dziś piszemy o: Åkerfeldt Michael, Blackmore Ritchie, Children of Bodom, Dead Can Dance, Floor Jansen, Kamelot, Kreator, Lamb Of God, Marduk, Marilyn Manson, Ministry, Rob Zombie, Sabaton, Six Feet Under, Storm Corrosion, The Rolling Stones, The Toobes, Thin Lizzy.

8 bitowe covery

Dla jednych muzyka z 8 bitowców to proste dźwięki kojarzące się z produkcjami z dawnych lat . Dla innych to muzyczna alternatywa. Zapraszamy Was w wycinek świata chiptune.

 

Ex Auditu 14/2012

/13.06.2012/ 21 Gramms, Antimatter, Black Sabbath, Candlemass, Crystal Viper, Decapitated, Devin Townsend Project, Echoe, Fear Factory, Krafcy, Laibach, Megadeth, Mortiis, Motörhead, Reznor, Riverside, Slayer, Slipknot, Sonata Arctica, Stone Sour, The Toobes, WASP.

Temple OF Silence Festiwal vol. V

Temple OF Silence Festiwal to jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych na szeroko pojmowanej scenie Ambient / Industrial w Polsce. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w Nowej Synagodze Ostrowa Wielkopolskiego 9 czerwca.

Ex Auditu 13/2012

/01.06.2012/ Na weekend proponujemy nasz press pack. Tym razem nowiny od: Accept, AC/DC, Anathema, Angra, Antigama, Children Of Bodom, Cradle Of Filth, Decapitated, Dream Theater, Enslaved, Europe, Godsmack, Kamelot, Katatonia, Kontrust, Korpoklaani, Lacuna Coil, Lordi, Metallica, Ministry, Moonspell, Motörhead, Nightwish, Novembers Doom, Opeth, Overkill, Pantera, Paradise Lost, Riverside, Six Feet Under, Slipknot, Sonata Arctica, Storm Corrosion, Steve Vai, Tarja Turunen, The 69 Eyes, The Cut, The Gathering.

Ex Auditu 12/2012

/21.05.2012/ Porcja wiadomości od: Adrenaline Mob, Anathema, Black Sabbath, Children Of Bodom, Danzig, Dark Funeral, Dead Can Dance, Deep Purple, Epica, Exodus, Gorgoroth, Gojira, Już Nie Żyjesz, Katatonia, Kontrust, Kraftwerk, Kreator, Lacrimosa, Marduk, Marilyn Manson, Mastabah, Motörhead, Nile, Queen, Raison D'Etre, Slayer, Sonata Arctica, Stone Sour, Tank, Tenacious D, Testament, The Gathering, Tomahawk, Ulver.

5 urodziny Zoharum!

W tym roku mija dokładnie pięć od chwili, gdy wytwórnia Zoharum opublikowała swój pierwszy album CD. Od tamtego czasu ich katalog rozrósł się do kilkudziesięciu tytułów z muzyką eksperymentalną, postindustrialną, niezależną. Zoharu nie zwalnia tempa. Wciąż realizuje nowe projekty, zarówno wydawnicze, jak i organizacyjne. Publikują wspólnie z Beast of Prey drukowany magazyn, poświęcony scenie eksperymentalnej "HARD ART”, organizują imprezy z cyklu "ARTeNATIVE”. Swoją rocznicę obchodzić będą równie aktywnie, jak działali do tej pory.

Muzyka do nieistniejących filmów

Koncertowe wieści od grupy Lebowski

Piąta edycja festiwalu Ino-Rock

7 i 8 września w Inowrocławiu odbędzie się piąta edycja festiwalu Ino-Rock. W tym roku festiwal gościć będzie wielką gwiazdę - działającą od ponad czterech dekad grupę Hawkwind.

Trzecia edycja Cieszanów Rock Festival

24 sierpnia rusza trzecia edycja Cieszanów Rock Festiwal. Wydarzenie okrzyknięte podkarpackim Woodstockiem cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rockowych melomanów z  całej Polski. W zeszłym roku trzydniowy festiwal odwiedziło 15 tysięcy ludzi.

Ex Auditu 11/2012

/20.04.2012/ To nie prawda, że daliśmy sobie spokój. Nadal będziemy Was nękać. Oto porcja newsów od: Agressiva 69, Alien Sex Friend, Alhena, Ananke, Anneke Van Giersbergen, Bartnicky, Bloodbath, Catamenia, Delain, Epica, Faith No More, Fear Factory, Gorgoroth, Ian Anderson, In Flames, Iron Maiden, Jim Marshall, Lake Of Tears, Liv Kristine, Lux Occulta, Manzarek - Rogers Band, Maqama, Marilyn Manson, Meshuggah, Michel Banabila, MIRT, Moonspell, My Dying Bride, Nazareth, Neurosis, Pain, Pantera, Riverside, Rob Zombie, Sarah Jezebel Deva, Sigur Rós, Slayer, Sonata Arctica, Spiral, Stone Temple Pilots, The 69 Eyes, Theatres Des Vampires, Tiamat, To/Die/For, Van Halen, Within Temptation.

Ex Auditu 10/2012

/22.03.2012/ Wiosna za oknem, więc pora na porządki. My na początek porządkujemy myśli i najnowsze informacje. Dziś garść newsów od: Adrenaline Mob, Alternative 4, Aneke, Burzum, Candlemass, Canibal Corpse, Crippled Black Pheonix, Decapitated, Epica, Europe, Gorgoroth, Jimmy Page, Katatonia, Laibach, Lebowski, Marilyn Manson, Marduk, Metallica, Nightwish, Opeth, Paradise Lost, Peter Gabriel, Queen Symfonicznie, Red Box, Scorpions, Soulfly, Stone Sour, Storm Corrosion, The Cure, The Doors, Tune, Votum.

Informacje koncertowe od Zoharum

/21.03.2012/ Za labelem Zoharum prezentujemy kilka ciekawych informacji koncertowych.

Koncerty w Planetarnej Aurze IV: Synapsis / Bionulor

Zapraszamy na występ z cyklu Koncerty w Planetarnej Aurze IV.

Koncert Lucid Dreams

/21.03.2012/ Zapraszamy na koncert wykonawców związanych z polską sceną muzyki ambientowej oraz industrialnej połączony z projekcjami wideo.

Ex Auditu 9/2012

/09.03.2012/ Wiadomości na weekend: Adrenaline Mob, Anathema,  Apocalyptica, Arch Enemy,  Atari Teenage Riot, Dead Can Dance, Depeche Mode, Doro, Eluveitie, Emilie Autumn, Europe, Hunter, Lebowski, Lecter, Marillion, Marilyn Manson, Materia, Metallica, Napalm Death, New Model Army, Nightwish, Opeth, Overkill, Rob Zombie, Trivium.

Ex Auditu 8/2012

/28.02.2012/ W zabieganym świecie skrót najważniejszych informacji jest bardzo przydatny. Przeczytajcie nasz. Dziś piszemy o: Belphegor, Black Sabbath, Eddie Van Halen, Eluveitie, Europe,  Dark Tranquillity, Deicide, Depeche Mode, Grans, John 5, Katatonia, Kontrust, Korn, Lake Of Tears, Leaves' Eyes, Liquid Skies, Nightwish, Nile, Pantera, Queen, Rage, Rhapsody of Fire, RPWL, Sonata Arctica, Soulfly, Theatres Des Vampires, Theatre Of Tragedy, The Dillinger Escape Plan, Turisas, Voivod.

Ex Auditu 7/2012

/15.02.2012/ Po krotkiej przerwie wracamy z wiadomościami. Dziś nowiny od: AC/DC, Anneke van Giersbergen, Bathory, Black Sabbath, Eluveitie, Epica, Fear Factory, Grans, John 5, Kreator, Lacrimosa, Lacuna Coil, L.A. Guns, Leash Eye, Lebowski, Linkage, Marduk, Marilyn Manson, Metallica, Moonspell, Morbid Angel, Nightwish, Paradise Lost, Pink Floyd, Puscifer, Six Feet Under, Slayer, The Kiss, Therion, Thin Lizzy, Van Halen, Xanadu, Xandria.

Ex Auditu 6/2012

/01.02.2012/ Początek miesiąca to dobry czas na nowy Ex Auditu. Dziś informacje od: AC/DC, Alice Cooper, Anathema, At The Lake, Burzum, Cannibal Corpse, Children of Bodom, Decapitated, Europe, Fear Factory, Korpiklaani, Metallica, Nightwish, Rhapsody, Riot, Sodom, Temple Of The Black Moon, The Cult, UFO, Trail Of Tears, Van Halen. Zapraszamy!

Ex Auditu 5/2012

/25.01.2012/ Wszyscy o ACTA, a my tylko o muzyce. Dzisiejszy przegląd informacji sponsorują: AC/DC, Adrenaline Mob, Amon Amarth, Anneke Van Giersbergen, Anthrax, Bruce Springsteen, Cannibal Corpse, Children of Bodom, Death In Vegas, Deep Purple, Epica, Europe, Gojira, Iced Earth, Iggy Pop & The Stooges, Joy Division, Jelonek, Judas Priest, Killing Joke, Lamb Of God, Lebowski, Marty Friedman, Mastodon, Materia, Moonspell, Nightwish, Overkill, Phil Anselmo, Queen Symfonicznie, Sarah Jezebel Deva, Septic Flesh, Slayer, Suicide, Testament, The Gathering, The Rasmus, Tom Morello, Trail Of Tears, Trent Reznor, Tune, Unleashed, Vader, Wolf Spider.

Ex Auditu 4/2012

/19.01.2012/ Dziś bez zbędnych wstępów. Wiadmości dla fanów dobrej muzyki, a zwłaszcza zespołów: Accept, After Forever, Animations, Anthrax, Architects, Asgaard, Black Sabbath, Borknagar, Cannibal Corpse, Deep Purple, Iron Maiden, Judas Priest, King Diamond, Lacuna Coil, Lostbone, Machine Head, Marilyn Manson, Meshuggah, Moonspell, Nazareth, Nightwish, Pandemonium,  Rage, Slipknot, Soulfly, The Cure, Tri State Corner, Tune, Turbo,  Ponadto: rankingi i zestawienia.

Ex Auditu 3/2012

/13.01.2012/ Najnowsze informacje ze świata muzyki. Dziś dobra nowina dla fanów grup: Anathema, A Pale Horse Named Death, Black Sabbath, Europe, Flying Colors, Grans, Lacuna Coil, Luxtorpeda, Megadeth,  The Doors.

100 najlepszych gitarzystów wszechczasów

Oto 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów, wg. RollingStone.com. Listę ułożono na podstawie głosów specjalistów z branży muzycznej oraz samych muzyków, m.in. Ritchie Blackmore (Deep Purple), Jerry Cantrell (Alice in Chains), Don Felder (The Eagles), Kirk Hammett (Metallica), Mick Mars (Mötley Crüe), Brian May, Mike McCready (Pearl Jam), Tom Morello, Dave Mustaine (Megadeth), Eddie Van Halen.

Ex Auditu 2/2012

/10.01.2012/  Nowa porcja informacji ze świata muzyki. Dziś wieści z obozu: Adrenaline Mob, Alice Cooper, Antimatter, Arcturus, Blackfield, Cradle Of Filth, Down, Katatonia, Lacuna Coil, Lebowski, Marduk, Megadeth, Metallica, Mike Patton, Motörhead, Nightwish, Riverside, Rush, Sarah Jezebel Deva, Spiral, Tony Iommi, To/Die/For, Trauma, Tune, Van Halen, Within Temptation,

Ex Auditu 1/2012

To pierwsza odsłona newsów, które pilotażowo będziemy publikować w zbiorczych zestawienich. Dziś o: Anneke Van Giersbergen, Black Sabbath, Cradle Of Filth, Dead Can Dance, Liv Kristine, Metallica, Ministry, Morbid Angel, Nightwish, Paradise Lost, Queen,  Soulfly, Storm Corrosion, The Kiss, Thin Lizzy, To/Die/For, Trail Of Tears, Type 0 Negative, Van Halen.

Nowy Rok z grupą Lebowski

Grupa Lebowski rozpoczęła nowy rok mocnym akcentem. Odświeżeniu i przebudowie uległa oficjalna strona zespołu. Natomiast na bandcamp.com mozna posłuchać pełnego albumu "Cinematic".

Koncert Thesis, Xanadu i Alheny - patronujemy!

Zapraszamy na koncert w piątek 27 stycznia do toruńskiego Klubu Bunkier! Tego dnia, w ramach 2 części swojej trasy wystąpi zespół Thesis wspierany przez specjalnych gości zaproszonych tego wieczoru: formacje Xanadu oraz Alhena. Bramy otwierają się od godziny 19:00 natomiast bilety są w cenie 10 PLN (przedsprzedaż) i 15 PLN (w dniu koncertu).

Zapracowany Trent Reznor

/22.12.2011/ Odchodzący 2011 rok można okrzyknąć rokiem reznorowskim. Bez wątpienia to czas Trenta Reznora. Doceniany od lat przez zagorzałych fanów muzyk stał się z dnia na dzień specjalistą od muzyki filmowej i niezwykle popularnym artystą.

Kolejne zespoły zagrają na Castle Party 2012

/22.12.2011/ W przyszłym roku odbędzie się 19 edycja festiwalu Castle Party. Organizatorzy sukcesywnie ujawniają informacje o obsadzie festiwalu.

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe

/22.12.2011/ Kto zarobił najwięcej na koncertach w 2011 roku? Ciekawe zestawienie w środku newsa.

Moonspell w Napalm Records

/22.12.2011/ Moonspell zasilił szeregi austriackiej wytwórni Napalm. Współpraca z nowym wydawcą ma otwierać nową kartę w historii zespołu i przynieść długoterminowe korzyści dla obydwu stron.

Wielcy gratulują Metallice

/22.12.2011/ Z okazji 30 lecia grupy Metallica, specjalne video życzenia wysłali znani muzycy.

Sonda dla HARD ART / Konkurs!

Przeprowadzamy sondę do HARD ART'u i związku z tym chciałbym abyś odpowiedział(a) na cztery proste pytania, które zamieszczam poniżej. Wyniki sondy zostaną opublikowane w trzecim numerze HARD ART, który ukaże się 1 lutego 2012 roku i podsumują obecny rok. Bylibyśmy bardzo wdzięczni i zaszczyceni jeśli udzielił(a)byś odpowiedzi na niżej postawione pytania. Na odpowiedzi czekamy do końca roku!! Odpowiedzi na pytania należy wysyłać na adres mejlowy: beastofprey@op.pl lub info@zoharum.com Wśród wszystkich uczestników tej sondy zostaną wybrane losowo 4 osoby, które otrzymają nagrody.

Niepublikowany utwór grupy Metallica

/06.12.11/ Pierwszy rocznicowy koncert grupy Metallica przyniósł wiele niespodzianek. Koncert z okazji 30-lecia zespołu był imprezą zamkniętą dla członków MetClubu. prócz znakomitych gości, solenizant zaprezentował niesamowitą set listę, pełną unikatów i perełek.

Britney Spears kombinuje z Mansonem

/02.12.11/ Britney Spears opublikowała teledysk zrealizowany do utworu "Sweet Dreams" w interpretacji grupy Marilyn Manson. Można powiedzieć taki cover coveru.

Metalowy utwór 2011 roku

/02.12.11/ Serwis loudwire.com pokusił się o jedno z pierwszych zestawień podsumowujących 2011 rok. Oto 10 najlepszych metalowych kawałków odchodzącego roku.

Trent Reznor proponuje nową Ep-kę

/02.12.11/ Na oficjalnej stronie Nine Inch Nails można pobrać 35 minutowa ep-kę, która zapowiada najnowszy soundtrack Trenta Reznora "The Girl With The Dragon Tattoo".

Opeth w Polsce

/02.12.11/ Grupa Opeth ponownie zawita w naszym kraju. Tym razem Szwedzi będą promować ostatni album "Heritage".

Metalowy hit na święta

/02.12.11/ Motyw Świąt Bożego Narodzenia na stałe zagościł w świecie muzyki. To nie tylko kolejne kolędy i pastorałki popowych gwiazdek, nie tylko świąteczne promocje na płyty. Pora na coś naprawdę konkretnego.

Tool nagrywa

/02.12.11/ Nie słabną pogłoski na temat powstania kolejnego albumu grupy Tool. Wszystko wskazuje na to, że fani mogą doczekać się nowej płyty już w przyszłym roku.

Znamy tytuł nowej płyty Paradise Lost

/02.12.11/ Legendarna grupa Paradise Lost rozpoczęła prace nad nowym albumem. Zespół nagrywa w studiu w Lincolnshire. Płyta ukaże się nakładem Century Media Records na początku przyszłego roku.

Marilyn Manson bez perkusisty

/28.11.11/ Perkusista Chris Vrenna opuścił grupę Marilyn Manson. Muzyk zrezygnował ze współpracy z kontrowersyjną formacją, gdyż pragnie skupić się na pisaniu muzyki do filmów i gier video.

Draconian bez wokalistki

/21.11.11/  Wokalistka Lisa Johansson opuściła grupę Draconian. Na szczęście dla fanów nie oznacza to zakończenia działalności zespołu.

Anathema w Polsce! Z nową płytą

/21.11.11/ Znana dobrze polskiej publiczności grupa Anathema zapowiada nową płytę i dwa koncerty w Polsce. Zespół przy wsparciu formacji Amplifier zagra dwa koncerty w kwietniu przyszłego roku, tuż po premierze nowego albumu.

Queen z Michaelem Jacksonem

/14.11.11/ Pogłoski potwierdziły się. Legendarna grupa Queen planuje wydać niepublikowane dotąd utwory w których Freddie Mercury zaśpiewał w duecie z Michaelem Jacksonem.

Rihanna podnosi rękę na Metallikę

/13.11.11/ Rihanna wykorzystała sample pochodzące z kompozycji grupy Metallica w jednej z kompozycji z nowego albumu "Talk That Talk".

Nagrody magazynu Classic Rock rozdane

/13.11.11/  Kilka dni temu (9 listopada) odbyła się ceremonia rozdania nagród magazynu "Classic Rock". Galę, która odbyła się w londyńskiej hali Roundhouse poprowadził Gene Simmons z grupy Kiss.

Black Sabbath wraca do gry!

/13.11.11/ Data 11 listopada kolejny raz przeszła do historii. W tym dniu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Ozzy Osbourne, Geezer Butler, Tony Iommi oraz Bill Ward ogłosili, że Black Sabbath wracają!

Grupa Lebowski doceniona

/13.11.11/  Grupa Lebowski świętuje właśnie pierwszą rocznicę wydania rewelacyjnego debiutu pt. "Cinematic". Album ten docenili krytycy oraz słuchacze nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Jak sprzedaje się Lulu

/13.11.11/ Współny album Lou Reed'a i grupy Metallica zbiera cięgi od krytyków i fanów Metalliki. Bradziej przychylnym okiem (uchem) patrza na niego fani Reed'a. którym niestraszne wokalne wyczyny ich idola. Wiele osób zastanawiało się jak panujące nastroje i opinie będą wpływac na sprzedaż "Lulu". Oto odpowiedź. 

Black Sabbath powróci?

/7.11.11/ Nie milkną pogłoski na temat powrotu legendarnej grupy Black Sabbath. Mimo wcześniejszych zaprzeczeń wszystko wskazuje na to, że coś jest jednak na rzeczy.

Nowy singiel i teledysk Desdemony

/7.11.11/ Grupa Desdemona zaprezentowała nowy singiel oraz teledysk. Singiel nosi tytuł  "Bring In All" - prócz wersji albumowej utworu, zawiera pięć jego remiksów oraz remiks utworu pt. "XXX".

Krzysztof Globisz na płycie grupy Serpentia

/7.11.11/ Na nowej płycie krakowskiego zespołu Serpentia, który powraca na scenę po 7 latach usłyszymy głos Krzysztofa Globisza. Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie "The Day In The Year Of Candles".

Marduk z nowym cyrografem

/4.11.11/ Szwedzka grupa Marduk podpisała umowę  z niemiecką wytwórnią Century Media Records.

Anthrax na Przystanku Woodstock

/4.11.11/ Potwiedziły się krążące w Internecie plotki. Grupa Anthrax będzie jedną z gwiazd XVIII Przystanku Woodstock. 

Covan Wake The Fuck Up Tour 2012!

/4.11.11/ "Covan Wake The Fuck Up Tour 2012" to cykl koncertów charytatywnych organizowanych przez Creative Music z których całkowity dochód zostanie przekazany na zbiórkę pieniędzy na operację Adriana „Covana” Kowanka - muzyka Decapitated.

Znany reżyser zamieszany w Lulu

/4.11.11/ Nie bacząc na krytyczne głosy, grupa Metallica zamierza promować album "Lulu". Zespół podał właśnie informację o rozpoczęciu prac nad teledyskiem do utworu "Iced Honey".

Muzyk GWAR nie żyje

/4.11.11/ Gitarzysta GWAR nie żyje. Miał 34 lata.

Najlepszy metalowy zespół

/3.11.11/ Opinotwórczy magazyn Rolling Stone zapytał swoich czytelników o najlepszy metalowy zespół. Jak informuje redakcja odzew przerósł najśmielsze oczekiwania a walka o miano najlepszego bandu wszech czasów toczyła się do samego końca.

Najlepsze linie basu wszech czasów

/1.11.11/ Musicradar.com przeprowadził ankietę na najlepszą partię gitary basowej w historii muzyki. Wyniki zaskoczą wiele osób.

Remiksy od Morbid Angel

/1.11.2011/ Dla nielicznych będzie to znak czasu i postępu, dla większości informacja niemal prima aprilisowa. Niegdyś legenda death metalu, grupa Morbid Angel planuje uraczyć swoich fanów albumem z remiksami.

Najstraszniejsi

/31.10.2011/ Halloween to świetny pretekst do wszelkiej maści rankingów. Pojawią się zestawienia najbardziej strasznych teledysków, albumów czy utworów. My przytaczamy dziś listę najstraszniejszych gwiazd branży muzycznej, którą ułożył na podstawie głosów czytelników Billboard.

Pierwszy singiel od Tri State Corner

/30.10.2011/ Pojawił się pierwszy singiel zwiastujący nowy album grupy Tri State Corner.

30 lat minęło

/30.10.2011/ 28 października 1981 roku powstała Metallica - zespół, który nieodwracalnie zmienił kształt ciężkiej muzyki. Właśnie wtedy doszło do spotkania Larsa z Jamesem, którego efektem było założenie zespołu.

Najbardziej rozczarowujące fakty o muzyce

/25.10.2011/ Serwis buzzfeed.com sporządził listę 12 najbardziej rozczarowujacych faktów dotyczących współczesnej muzyki.

Specjalna strona o The Barghest O' Whitby

/24.10.2011/ Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej ep - ki grupy My Dying Bride. Z tej okazji wytwórnia Peaceville uruchomila specjalną promocyjną stronę.

Lombardo okradziony w Polsce

/24.10.2011/ Sporą niefrasobliwością wykazał się legendarny perkusista Dave Lombardo. Słynny bębniarz grupy Slayer pakując się do samochodu po wrocławskim występie zostawił jedną torbę.

Nowy album Opeth na listach

/23.10.2011/ Nowy album grupy Opeth budzi mieszane uczucia wśród fanów zespołu. Jednakże wyniki sprzedaży zdają się potwierdzać niesłabnącą sympatię dla szwedzkiej formacji.

Wpływ muzyki metalowej na depresję

/21.10.2011/ TVN24 infrmuje o wynikach badań Dr Katriny McFerran z University of Melbourne, która starala się wyjaśnić czy młodzi ludzie moga uzywac muzyki w niewłaściwy sposób.

Najbardziej chwytliwy utwór

/21.10.2011/ Naukowcy z Goldsmiths University przeprowadzili bardzo ciekawe badanie. Postanowiono dowiedzieć się co jakie czynniki wpływają na fakt, że dany utwór łatwo wpada w ucho i jest szybko zapamiętywany przez słuchacza

Przereklamowani tekściarze

/21.10.2011/ Portal Flavorwire przygotował zestawienie najbardziej przereklamowanych autorów tekstów. Zdecydowanym zwycięzcą niechlubnego rankingu został Lou Reed, który wyprzedził m.in.  lidera System Od A Down, Jimma Morrisona i Boba Dylana.

Album Lou Reeda i grupy Metallica w sieci

/21.10.2011/ Szybko doczekalismy się reakcji na wczoranszy wyciek płyty "Lulu",. Wspólny album Lou Reeda i grupy Metallica  został udostępniony do odsłuchu  na oficjalnej stronie projektu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do słuchania.