Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Wydarzenia muzyczne w CSW Łaźnia

Polecamy koncertowe wydarzenia, które odbędą się w gdańskim CSW łaźnia w najbliższy weekend.  Już dziś, tj. 17 maja o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert, którego bohaterami będą Brian Labycz / Gerard Lebik Duo.

Spotkali się w Chicago w październiku 2012. Pierwszy koncert zagrali w towarzystwie Jiro Yamaguchi Susumu i Hiroyuki Ura w klubie Flying TeaPot w Tokyo, podczas ostatniej trasy koncertowej Labycza po Japonii. Labycz/Lebik Duo to mieszanka elektroakustycznej muzyki improwizowanej z pogranicza EIA i eksperymentalnego free improvisation. Będzie to pierwsza wizyta Labycza w Polsce, muzycy planują zagranie koncertów w duecie ale też poszerzając duet zapraszając muzyków z miast w których będą występować. Podczas trasy wszystkie koncerty będą rejestrowane, nagrania ukażą się w Zopan Records oraz chicagowskiej wytwórni Peira.

Brian Labycz jest improwizatorem pochodzącym z Chicago, tworzącym i występującym z eksperymentalną elektroniką. Obecnie pracuje z syntezatorem modularnym, ale wykorzystuje również szereg innych źródeł dźwięku jak instrumenty akustyczne, cyfrową manipuluję, nagrania terenowe, i samodzielnie wykonane urządzenia eksplorujące różne formy ekspresji. Pracuje jako solista oraz w różnych konfiguracjach muzyków improwizowanej i eksperymentalnej sceny chicagowskiej i japońskiej. Jest oranizatorem Myopic Improvised Music Series oraz Protest Series at Heaven Gallery w Chicago. Jest również założycielem experymentalnej wytwórni Peira.

Gerard Lebik tworzy dzwięk i muzykę poprzez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dzwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne. Narzędzia i techniki: saksofony, klarnet kontraltowy, generatory fal akustyczych, obiekty elektroakustyczne, wideo feedback, software. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki elektronicznej, eksperymentalnej, sound artu i noise'u. Kolaborował lub występował z: Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Rob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies.

Uwaga! Wstęp na koncert wolny!

Kolejny koncert godny uwagi odbędzie się w sobotę 18 maja w ramach cyklu In Progress.  Tym razem zagrają Robert Lippok oraz Tomas Tello.

IN PROGRESS
18 MAJA 2013, GODZ. 19:00
ROBERT LIPPOK / TOMAS TELLO


Nowa płyta Roberta Lippoka pt. "Redsuperstructure” oparta jest na spektakularnym zestawie utworów, który zagrał w czasie raster-noton electric campfire w Villa Massimo we wrześniu 2010 roku. Wydarzenia i struktura wodewilu Lippoka idą za scenariuszem, który zapisał samodzielnie za pomocą akwareli i ołówka. Inne utwory zostały nawet zwizualizowane jako rzeźby gliniane. Jego wrażliwe dźwiękowe syntezy uzupełniają jedynie nieliczne sample i nagrania w terenie, a w ostatnim utworze, "Daylightastronomy", na towarzyszącej harfie, gra harfistka i kompozytorka Beatrice Martini.

Tomás Tello urodził się w Limie w Peru (1981). Jego muzyka inspirowana jest tradycyjną muzyką peruwiańską i dźwiękami środowiska. Interesuje się także możliwościami zwielokrotniania siebie, jakie posiada muzyk. By osiągnąć to zwielokrotnienie, używa różnego typu instrumentów, w tym wykonanych samodzielnie urządzeń elektronicznych, walkmenów, odbiorników radiowych AM, pilotów, kamer, gitar, samplerów, głosu, fletu, dzwonków itd. Jego intencją jest wyrażenie zainteresowania kontemplacją, cierpliwością, oraz ustanowienie bliskiej, ciepłej i radosnej relacji z dźwiękami, które nas otaczają. 


W imieniu organizatorów zapraszamy.

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =