Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Dystans do siebie i instrumentu

Muzykę projektu Accomplice Affair prezentowaliśmy Wam już wielokrotnie. Dziś będzie ona jedynie tłem w rozmowie z Przemkiem Rychlikiem, który odkrył w sobie talent organizatora...

OnlyGoodMusic: Pretekstem do naszej dzisiejszej rozmowy jest zbliżający się szybkimi krokami Festiwal Kalisz Ambient, jak narodziła się idea tego przedsięwzięcia?

Przemek Rychlik: Przede wszystkim był to impuls i chęć zrobienia imprezy, której na dobrą sprawę w Kaliszu i w południowej Wielkopolsce nie ma. Idea tego festiwalu jest prosta, ma zachęcić ludzi do słuchania muzyki innej niż powszechnie dostępna w rozgłośniach radiowych. Muzyka ambient ma bardzo szerokie spektrum, jest bardzo elastyczna, a jej elementy z powodzeniem mogą wpasować się w każdy gatunek muzyczny. Ja właśnie szukam zespołów, które posiadają ten element jednakże oferują o wiele więcej i nie zamykają się swoim repertuarem w szufladce ambient.

OGM: Czy dotychczasowe dwie edycje spełniły swoje założenia? Jesteś z nich zadowolony?

Przemek Rychlik: Tak. Jestem zadowolony z dwóch poprzednich edycji. Z każdą kolejną wyszukuję coraz to ciekawszych projektów i nie ukrywam, że poprzeczkę stawiam sobie z roku na rok coraz wyżej. Wiem też, że impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i to jest motor napędowy do dalszej, ciężkiej pracy na przyszłość.

OGM:  Co poczytujesz sobie za największy sukces jako ich organizator?

Przemek Rychlik: Chyba największym sukcesem jest to, że pomimo wielu przeciwności jakie stają mi na drodze trwam z tym festiwalem do dziś, organizuję kolejną edycję i mam szerokie plany z nim związane na przyszłość.

OGM: 25 października odbędzie się już trzecia odsłona imprezy, jakie masz oczekiwania wobec tego wydarzenia?

Przemek Rychlik: Bardzo liczę na dużą frekwencję 25 października. Bardzo chciałbym by przybyło na tą imprezę dużo osób z Kalisza i okolic bo to przecież dla nich gra ten festiwal. Liczę też bardzo na wsparcie tutejszego środowiska muzycznego, mediów, itd. Chciałbym by ten festiwal przerodził się w taką miłą, rodzinną „imprezę”, której ludzie wyczekują cały rok i zjeżdżają się na nią z całej polski słuchać coraz to ciekawszych projektów i podziwiać przy okazji najstarsze miasto w Polsce. Mam nadzieję, że trzecia edycja będzie już tego dowodem.


OGM: Co jest trudniejsze w Polsce: nagrać album czy zorganizować festiwal?

Przemek Rychlik: Nagranie w Polsce albumu czy zorganizowanie festiwalu nie jest wcale trudne. Wszystko zależy od podejścia artysty czy organizatora do tematu. Można nagrać materiał dla własnej satysfakcji, wydać go potem sobie samemu nic z nim nie robić tylko włożyć do  szuflady gdzie przeleży z  10 lat a artysta będzie zadowolony, że go tylko nagrał i chwali się tym znajomym. Można zorganizować festiwal zapraszając na niego znajome lokalne garażowe zespoły i mieć przyjemność z tego, że zorganizowaliśmy festiwal dla samych przyjaciół. To jest banalnie proste i nie zabiera wcale dużo czasu. Ale poziom trudności rodzi się dopiero wtedy jak profesjonalnie chcemy to wszystko zrobić. Zorganizowanie pieniędzy, reklamodawców, rozmowy i pozyskiwanie patronatów, rozmowy z redaktorami pism, portali, stacjami radiowymi czy też negocjacje z menadżerami zespołów i wytwórni płytowych itd… To są rzeczy niełatwe, które pochłaniają ogrom czasu i niekiedy zdrowia.

OGM: Wróćmy na chwilę do Twojego ostatniego albumu "The Zone of Silence" to z pewnością Twój najdojrzalszy album w dyskografii. Jak pracujesz nad swoim warsztatem?

Przemek Rychlik: Warsztat kształtuję o lat. Jest to naturalna forma mojego rozwoju muzycznego… Wiesz ja uważam, że rozwój muzyczny to nie tylko warsztat techniczny, jest to przede wszystkim dojrzałość emocjonalna, wykształtowany światopogląd, dystans do siebie i instrumentu dopiero potem dochodzi technika. Żeby być profesjonalnym i dojrzałym muzykiem wszystkie te elementy kształtują się długimi latami.

OGM: Myślisz już nad kolejnym wydawnictwem?

Przemek Rychlik: Tak, mam już zarys kilku utworów i temat, który chciałbym opowiedzieć nowym wydawnictwie. Ale póki co obecnie skupiam się na trzeciej edycji Kalisz Ambient Festiwal i pracuję nad ubocznym projektem z kilkoma muzykami, z którego mam nadzieję coś fajnego wyjdzie. Dopiero potem zabiorę się już w 100 % za kolejny album Accomplice Affair.


/01.10.2014/

Każda odmiana muzyki wymaga wcześniejszego zrozumienia

0 comments

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka:

Proszę wprowadzić wynik operacji matematycznej z tego obrazka. =