Circuit intégré Vol. I i II

Układ scalony

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Wydawnictwo reminiscencyjne Hybryds

Background Curtain

Po prostu ambient

Invisible Paths

Nauka słuchania

Dźwięki z Offu

Reinterpretacja dźwiękowej oprawy filmu Grzegorza Królikiewicza

Niekończący się dylemat miłości

Liquid Skies zadebiutował niedawno albumem "Love Kills Love", z tej okazji zadaliśmy kilka pytań basiście Sebastianowi.

OnlyGoodMusic: Witaj. Na początek przedstaw naszym czytelnikom swój zespół.

Sebastian: Zespól Liquid Skies to Xavier, który jest autorem piosenek, wokalistą i gitarzystą. Na perkusji gra Adam i ja na gitarze basowej.

OGM: Skąd nazwa zespołu?

S: Wokalista Xavier wpadł na pomysł nazwy zespołu,a wiąże się ona z naszą muzyką, która jest płynna (liquid), ale i szeroko dostępna jak powietrze, bez limitu (skies).

OGM: Jak trafiłeś w szeregi Liquid Skies?

S: Skończyłem współpracę z innymi zespołami, więc postanowiłem dać ogłoszenie, że jestem basistą i poszukuje interesującego i unikalnego projektu. Xavier odpisał podsyłając swoje kompozycje i reszta to już historia. Moje nagrania z zespołami w których brałem odział i inne informacje są na stronie www.myspace.com/europeanbass.

OGM: Jako basista masz na pewno swojego mistrza. Który z wielkich muzyków miał na Ciebie największy wpływ?

S: Moim idolem numer jeden jest Peter Gabriel, którego muzyka zmieniła moje życie. Będąc małym chłopcem słuchałem jego muzyki i chodziłem z głową w obłokach. Wtedy już postanowiłem, że będę grał. W mojej rodzinie jest wielu muzyków. Mój Ojciec gra na wielu instrumentach, wiec miałem od kogo zarazić się pasją grania. Do dzisiaj mam gitarę basowa Fender Precision z 1974 roku, na której zacząłem moje pierwsze kroki basisty mając niespełna 14 lat. Mój wujek grał pierwsze skrzypce w Filharmonii Wałbrzyskiej. Dzięki niemu pokochałem klasykę. Ten rodzaj muzyki jest mi bardzo bliski sercu. Po przyjeździe do USA studiowałem Jazz na Uniwersytecie Roosevelta w Chicago (kontrabas i gitara basowa).

OGM: Zadebiutowaliście w maju albumem "Love Kills Love". Jakie oceny zbiera to wydawnictwo?

S: Do tej pory płyta zbiera bardzo pozytywne recenzje, kilka z nich ostatnio pojawiło się portalach muzycznych w Polsce (RockArea.eu, MegaTotal.pl). Nasz teledysk "This Is Your Life" polecany jest przez portal RockMyBand.pl. Ostatnio nasze nagrania trafiły na fale radia Uniwersytetu w Bydgoszczy. Wygląda na to, że nasza muzyka podoba się słuchaczom w Polsce.

OGM: Intryguje mnie tytuł albumu "Love Kills Love", mogę poprosić o jego interpretację? Czy cały album porusza ta tematykę?

S: Tytuł "Love Kills Love" związany jest z niekończącym się dylematem miłości, która potrafi być samozniszczalna. Jak ktoś słynny powiedział  'miłość zaczyna się od porównań z botaniki, a kończy na porównaniach z zoologii'. Cały album nie porusza tej tematyki, w końcu zawsze mamy nadzieje...

OGM: O czym marzy zespół Liquid Skies?

S: Jest wiele marzeń, które chcielibyśmy zrealizować, ale największym byłoby wystąpienie na trasie koncertowej w Polsce. Walczyliśmy, aby dostać się na Festiwal Woodstock w tym roku. Może uda się w 2012?

OGM: I tego Wam życzymy, dziękuję za rozmowę.

12 sierpnia 2011