Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type O Negative

Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type O Negative

Miał słabość do kokainy, czerwonego wina i rudych dziewczyn. Introwertyk złakniony aplauzu, wściekły neurotyk, człowiek paradoks – Peter Steele. To postać, której fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Maciej Krzywiński przypomina jego sylwetkę w sposób obrazowy i dociekliwy, z szacunkiem ale bez przesadnego uwielbienia.

Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type 0 Negative” to historia, która wymyka się standardom biografii. W jej centrum znajduje się Peter Steele – koło napędowe grup Fallout, Carnivore, Type 0 Negative. Jego życie, począwszy od dzieciństwa na Brooklynie śledzimy przez pryzmat relacji rodzinnych, muzycznych fascynacji, których efektem były kolejne zespoły, aż po owiane tajemnicą ostatnie dni. Autor oprócz wywiadów z bliskimi i współpracownikami Steela pokusił się o własne analizy jego zachowania i wypowiedzi. Autor stara się przy tym wszystkim zrozumieć Green Mana.

Narracja prowadzona jest żywym językiem, okraszonym komentarzami autora i poszerzona kontekstem kulturowym, a nawet socjologicznym. Maciej Krzywiński nie mitologizuje postaci Steela i podchodzi do tematu ze zdrowym dystansem. Nie skupia się tylko na historii Type 0 Negative, stara się sięgnąć głębiej do czasów Fallout, Carnivore – w ten sposób ukazuje muzyczną drogę Steela, jego rozwój i wybory. Przy okazji otrzymujemy garść anegdot, kilka dementi powielanych głupot oraz historię tekstów i utworów.

Zgniła zieleń: Historia Carnivore i Type 0 Negative – Maciej Krzywiński, Wydawnictwo In Rock.