Mistrust Authority & Tectonic Overload

Mistrust Authority & Tectonic Overload

Lubię wydawnictwa reminiscencyjne Zoharum. Dzięki nim poznajemy albumy nie tyle zapomniane, co wielu konsumentom muzyki po prostu nie znane. Tak właśnie jest z zestawem „Mistrust Authority & Tectonic Overload” , który jest wycinkiem historii projektu Hybryds. Wydawnictwo składa się z reedycji: winyla „Mistrust Authority Promote Decentralisation” (1996) oraz CD „Tectonic Overload” (1998). Całość spaja ponad 30-minutowy fragment koncertu z Monachium z 1996 roku.

Hybryds cenię za etniczny rytm, pełen mistycyzmu i rytualizmu klimat. Niniejsze wydawnictwo pokazuje jednak inne oblicze projektu. Jest agresywnie, syntetycznie i absorbująco. To prawdziwa eksplozja energii, gęstości i emocji. Muzyka utrzymana jest w ostro akcentowanych rytmach, które urozmaica niekiedy podszyty drapieżną ekspresją wokal.

Zaskoczył mnie komercyjny potencjał muzyki Hybryds. Na „Mistrust Authority” znajdziemy przykładowo utwór „I Walk Alone” – jestem przekonany, że podbiłby niezależne listy przebojów. Utwór ma w sobie niepokojący wydźwięk, pokręconą rytmikę i ostre kontury oraz akceptowalną dla popkultury brutalność.

Mistrust Authority & Tectonic Overload” zdumiewa dynamizmem, werwą rytmiczną i siłą. Muzyka Hybryds mieni się tu wariantami rytmów, frapuje urozmaiconą, lecz logiczną formą. Dekompozycja, dezintegracja i destrukcja dźwięków nie zmieniają istoty muzyki Hybryds: pozostał w niej charakterystyczny idiom.

A.D.2018, Zoharum